Franz Kafka. Raiteliams, kad pamąstytų

Prieš 130 metų
liepos 3 d. gimė
F. Kafka

Niekas, kai gerai pagalvoji, negali įkalbėti laimėti lenktynes.
Šlovė, kad esi pripažintas geriausiu šalies raiteliu, ėmus groti orkestrui džiugina pernelyg smarkiai, kad kitą rytą nejaustum sąžinės graužimo.
Mūsų priešininkų, gudrių ir gan įtakingų žmonių, pavydas negali mūsų neskaudinti, kai dabar po tos lygumos jojame, dviem eilėmis su siauru tarpu, o toji lyguma netrukus pasirodė mums tuščia, ir keli mūsų aplenkti raiteliai, virtę mažučiais taškeliais, išnyko už horizonto.
Daug mūsų draugų skuba atsiimti laimėjimą ir tik per petį šaukia mums prie toli esančių kasų langelių „valio"; tačiau geriausi draugai nestatė už mūsų arklį, bijodami, kad pralaimėję ant mūsų nepyktų, o dabar, kadangi mūsų arklys atbėgo pirmas ir jie nieko nelaimėjo, gręžiasi šalin, kai mes einame pro šalį, ir yra labiau linkę apžiūrinėti tribūnas.
Konkurentai už nugaros, tvirtai laikydamiesi balne, stengiasi perprasti juos ištikusią nesėkmę ir nuoskaudą, kuri jiems kažkaip buvo padaryta; jie po tokio vaikų žaidimo stengiasi atrodyti rimti ir žvalūs, lyg tuoj turėtų prasidėti naujos lenktynės.
Daugeliui damų nugalėtojas atrodo juokingas, nes jis pučiasi ir vis dėlto nežino, kaip žiūrėti į tuos nesibaigiančius rankų paspaudimus, saliutavimus, nusilenkimus ir sveikinimus iš tolo, kai tuo tarpu nugalėtieji tylėdami plekšnoja arkliams per sprandus, o tie žvengia.
Pagaliau iš apsiniaukusio dangaus dar pasipila lietus.

Vertė Teodoras Četrauskas

Iš: F. Kafka. Pasakojimai. – V.: Baltos lankos, 2009.

Angelos di Paolo nuotrauka
Angelos di Paolo nuotrauka

 

Komentarai  

 
+1 #1 Saulius Simoliunas 2013-07-16 19:12
Goethe savo poemoje Torquato Tasso sako jog lauru vainikas yra daugiau zenklas liudesio negu dziaugsmo. Kafka savaip parodo si teigima. Yra daug pasikartojimu vokieciu literaturoje ir filosofijoje, nes velesnieji autoriai komentuoka ankstyvesnius. Kazkas panasaus vyko su maironine ir pomaironine kartomis. Beje, tarybine literatura neatkartojo ankstyvesnes literaturos, nes ji buvo dvasineje saharoje. Tai liecia visa sovietija.
Cituoti | Siūlau šalinti
 

b_200_255_2734_00_images_iliustracijos_zurnalas_2013_2013-07-05_nr._3434_2013-07-05_nr._3434_virselis.jpg

2013-07-05 nr. 3434

10 LITŲ (0)
Literatūra kitaip


Loading

 

 

 

Rėmėjai

 

 

 

 

Komiksai

10 litų

Dusburgiečio kronika

 

 

 

 

Menininkų portretai

Draugai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Literatūra ir menas © 2016

Skaičiukai