Gytis Skudžinskas „Tyla. IX"

Iš Cingste (Vokietija) galerijoje „Galerie Villa Ruh" iki gegužės 15 d. veiksiančios fotografo G. Skudžinsko parodos „Tyla".

Ciklo „Tyla" darbai eliminuoja orientacinius erdvės ir laiko parametrus. Šiuos darbus jungia siekis kalbėti apie perpildytą atvaizdo reprodukcijų rinką, informacijos kiekius fotografijoje, vizualumo, jo suvokimo ir įsisavinimo įpročius. Fotografijos esti be įvykio ar pranešimo, naikina regėjimo kaip greito pažinimo galimybę, aktualizuoja ir tiria suvokėjo vaizduotės įpročio ir inercijos trajektorijas. Pasak teatrologės Gitanos Gugevičiūtės, fotomenininkas Gytis Skudžinskas provokuoja tyla: jos sąvoka, įtampa, jos ilgesiu, jos galima raiška – haliucinuojančiomis tikrovės atplaišomis, nepajudinamu spengimu, įkyria monotonija, inercija, begalybe, izoliacija, fragmentiškumu; nesocialia, nematerialia fotografija; fotografija „be įvykio".

Fotografijos knygų ekspertas Douglas Stockdale'as šiuos darbus sieja su 7 dešimtmečio amerikietiškąja minimalistine color field tapyba. Fotografijų ciklo „Tyla" darbai jau rodyti Lietuvoje, Ukrainoje, Rusijoje, Prancūzijoje ir Slovakijoje.

Gytis Skudžinskas „Tyla. IX", 2008–2011.
Gytis Skudžinskas „Tyla. IX", 2008–2011.

Savaitraščio galerijoje – Cornelios Gurlitt grafika (Pauliaus Račiūno nuotraukos). Daugiau skaitykite čia

Komentarai  

 
+1 #1 taskas 2015-04-17 15:09
kablelis
Cituoti | Siūlau šalinti
 

Loading

 

 

 

Rėmėjai

 

 

 

 

Komiksai

10 litų

Dusburgiečio kronika

 

 

 

 

Menininkų portretai

Draugai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Literatūra ir menas © 2016

Skaičiukai