Rimas Sakalauskas. Instaliacija „Posėdis. Sokratas“

Rimas Sakalauskas. Instaliacija „Posėdis. Sokratas“, trimatė videoprojekcija, skulptūra, 2015. Iš galerijoje „Meno niša“ (J. Basanavičiaus g. 1/13, Vilnius) iki vasario 8 d. veiksiančios debiutinės R. Sakalausko parodos „Sesija –­ Session (Vemiantys filosofai, degančios gamyklos ir skrendantis televizijos bokštas)“.

Dažnai nejaukius, mistiškus, išgalvotus vaizdinius menininkas perkelia į aplinką, kurioje svetimkūniai tampa realūs, o bauginantis vaizdas – itin patrauklus. Jo filmuose nėra žmonių, personažais tampa daiktai, pastatai ar išgalvoti juodi, mėlyni burbulai, nusėdę, pavyzdžiui, Vilniaus Pilaitės rajone, šalia televizijos bokšto ar kitose asociatyviose ir atpažįstamose vietose.

Instaliacijoje „Posėdis“ graikų klasika –­ grožis bei išmintis, statika bei monumentalumas –­ maišoma su postmoderniu nihilizmu, antiestetika, šlykštumu, šmaikštumu, judesiu. Kūrinys inspiruotas E. M. Ciorano minties: „Rašyti –­ tai išvemti savo paslaptis.“ Tai itin taikliai apibūdina Rimo Sakalausko estetikos suvokimo principus. Jo kūrinį būtų galima pavadinti abjektišku, kur, pasitelkiant trimates videoprojekcijas, kontrastą, ir vėmimas krauju tampa estetišku ar netgi pakiliu veiksmu.

Rimas Sakalauskas. Instaliacija „Posėdis. Sokratas“, trimatė videoprojekcija, skulptūra, 2015
Rimas Sakalauskas. Instaliacija „Posėdis. Sokratas“, trimatė videoprojekcija, skulptūra, 2015

Loading

Rėmėjai

 

 

 

 

Komiksai

10 litų

Dusburgiečio kronika

 

 

 

 

Menininkų portretai

Draugai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Literatūra ir menas © 2016

Skaičiukai