Liudmila Ulickaja

Pokalbis su L. Ulickaja – čia

LM galerijoje – Aldonos Gustas eskizai iš ciklo „Plaukiančios“ (iš galerijos „Aukso pjūvis“ rengtų parodų, www.auksopjuvis.lt).

„Vanduo. Tekantis, raibuliuojantis, lašantis. Skaidrus ir gelmiškas. Melancholiškas. Siaučiantis. Nuplaunantis, atspindintis, pasiglemžiantis. Kiek bežvelgsi į jo paviršių – su kiekvienu akių mirksniu jis bus kitoks. Vanduo yra permainingas. Jis palieka pėdsakus, tačiau nesileidžia sulaikomas. Nuslysta kūnu ir pranyksta. Ekspresyviuose autorės kūriniuose pagrindinis raiškos elementas yra linija: plona, paini, vietomis išdylanti ir nutrūkstanti. Iš linijos A. Gustas kuria ne tik nevaldomą stichiją, bet ir žmogaus – moters – pavidalą. Savo estetika primindamas automatinio piešimo kūrinius, pasikartojantis moters pavidalas įgauna antgamtiškų bruožų.“ (Ainė Jacytė)

Maironio lietuvių literatūros muziejuje iki 2017 m. vasario 1 d. veiks Aldonos Gustas piešinių paroda „Moterys su burnomis“ (ciklą Lietuvoje pristato Goethe’s institutas Vilniuje kartu su Berlyno galerija THE BROWSE GALLERY).

Liudmila Ulickaja. Ugnės Žilytės piešinys
Liudmila Ulickaja. Ugnės Žilytės piešinys

Loading

Susiję straipsniai

Rėmėjai

 

 

 

 

Komiksai

10 litų

Dusburgiečio kronika

 

 

 

 

Menininkų portretai

Draugai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Literatūra ir menas © 2016

Skaičiukai