Kronika Nr. 3514

Elektriku pas Pablą Picasso dirbęs 75-erių Pierre'as Le Guennecas nuteistas dvejiem metams lygtinai už 271 Picasso darbo pasisavinimą. Niekada viešai nematyti koliažai, eskizai, piešiniai ir litografijos buvo laikomi kartoninėje dėžėje garaže. Le Guennecas teigia, kad jam tapus šeimos draugu, antroji Picasso žmona jam atidavė dėžę su darbais. Dailininko šeima tokią versiją atmetė, nes menininkas niekada savo darbų neatiduodavo prieš tai nepasirašęs ir nedatavęs. Darbai įvertinti 60 mln. eurų.

„Google Art Project" padvigubino savo gatvės meno kolekciją. Dabar adresu https://streetart.withgoogle.com/en/ galima peržiūrėti per 10 tūkst. aukštos kokybės fotografijų, kuriose užfiksuotas gatvės menas iš 34 šalių. Internetinėje galerijoje galima rasti audiokomentarų, menininkų istorijų, virtualių ekskursijų. Kai kurie menininkai nepritaria tokiam projektui kaip dar vienam megakorporacijos mėginimui krautis kapitalą iš nepriklausomo gatvės meno populiarumo.


Paaiškėjo pirmojo Lietuvoje paauglių ir jaunimo literatūros konkurso finalininkai. Pernai Lietuvoje pirmą kartą paskelbtas paauglių ir jaunimo literatūros konkursas. Konkursą inicijavusi leidykla „Alma littera" sulaukė 26 rankraščių, o komisija atrinko tris konkursinius kūrinius, virsiančius knygomis: A. Cicėnaitės „Niujorko respublika" (paauglių meilės istorija, siejama su pilietiniais 1990 m. įvykiais), J. Šalaševičiūtės „Atjunk" (antiutopija) ir D. Opolskaitės „Eksperimentas gyventi" (problemų proza apie vaikų namus). Kūrinio, pelniusio daugiausiai skaitytojų simpatijų, autoriui bus skirtas 2900 € apdovanojimas.


Kovo 20 d. Tolerancijos cent­re vyko XXXVI Vilniaus aukcionas. Nors šio Vilniaus aukciono dėmesys buvo skirtas Lietuvos modernizmo legendoms, tačiau didžiausia kova užvirė dėl žymaus keliautojo, mokslininko ir vieno pirmųjų lietuvių esperantininkų Antano Poškos 1963 m. rankraščio „Po Vidurinę Aziją ir Pamyrą. Gamta ir žmonės" (1550 €). Antroje vietoje pagal kilimo interva­lą –­ išeivijos dailininko Žibunto Mikšio 1961 m. linoleumo raižinys „Baladė apie praėjusių laikų damas" (1750 €). Trečią vietą dalijasi raritetinis bibliografinis 1853 m. G. H. F. Nesselmanno lietuvių liaudies dainų vertimas į vokiečių kalbą „Dainos. Littauische Volkslieder" (500 €) ir A.Žmuidzinavičiaus 1948 m. drobė „Palanga, saulėlydis" (7800 €). Statistiškai brangiausi Lietuvoje dailės autoriai yra A. Žmuidzinavičius (9 darbai už 130 tūkst. €), K. Šimonis (29 darbai už 82 tūkst. €), A. Galdikas (25 darbai už 54 tūkst. €). Daugiau info: www.menorinka.lt.

Draugai