Kronika Nr. 3525

Pirmasis J. R. R. Tolkieno „Hobito“ leidimas su autoriaus dedikacija aukcione parduotas už rekordinę sumą – 137 tūkst. svarų. Knygą su įrašu senąja anglų kalba 1937 m. autorius padovanojo savo studentei. Įraše cituojama nebaigta Tolkieno istorija apie kelionę laiku „The Lost Road“.

 J. R. R. Tolkieno dedikacija

Rašytoja Ali Smith tapo „Bailey’s“ premijos, skiriamos moterims prozininkėms, laureate už knygą „How to be both“ („Kaip būti abiem“). Šeštame Smith ro­mane susipina du pasakojimai – vienas apie šių dienų paauglę, kitas –­ apie italų Renesan­so me­nininką Fran­cesco del Cossą; nagrinėjamos tokios universalios temos kaip netektis, lytiškumo temos ir šiuolaikinės technologijų, pornografijos problemos. Premija teikiama kasmet nuo 1996 m. už moters romaną, anglų kalba išleistą Jungtinėje Karalystėje.

 


 

Irano menininkė nuteista 12 metų kalėjimo už politinę karikatūrą. 28-erių Atena Farghadani apkaltinta propagandos prieš sistemą skleidimu, politikų įžeidimu, sukelta grėsme nacionaliniam saugumui. Piešinyje parlamento nariai, pavaizduoti kaip beždžionės, karvės arba ožkos, balsuoja už įstatymus, kuriais apribojamos Irano moterų teisės į kontracepciją. Šiemet Farghadani buvo suimama ir vėl paleidžiama, kalėjime po 2,5 savaičių bado streiko ji patyrė širdies smūgį ir buvo perkelta į ligoninę.

A. Farghadani karikatūra

Draugai