Žurnalas „Literatūra ir menas“ atsinaujina ir nepretenduoja į amžinybę

1

 PRANEŠIMAS SPAUDAI

 

Žurnalas „Literatūra ir menas“ atsinaujina ir nepretenduoja į amžinybę

2018 m. kovo 8 d., Vilnius

 

Nuo kovo kultūros leidinys „Literatūra ir menas“, iki šiol ėjęs kas savaitę, tampa dvisavaitiniu žurnalu, o kovo 9 d. numeris jau pasirodys naujo dizaino ir dviem spaudos lankais storesnis. Leidinio redakcija permainų buvo priversta imtis dėl sumažėjusios valstybės finansinės paramos 2018-iesiems metams. Todėl esamomis lėšomis bandoma pasiekti geriausią rezultatą.

Protestuojant prieš ydingą kultūrinės spaudos finansavimo politiką buvo išleistas tuščias, „švarus ir skaidrus“ vasario 2-osios „Literatūros ir meno“ numeris. Visas tiražas – išpirktas. Šis numeris turbūt paklausiausias per visą 72-ejų metų leidinio istoriją. Tai suprantame kaip viso kultūrinio lauko palaikymą, solidarumą. Tai labai vertiname. Dėkojame tiek prenumeratoriams, tiek skaitytojams, tiek autoriams. Tai ir įpareigoja.

 

Tokio žiniasklaidos dėmesio, apskritai reakcijos ir palaikymo nesitikėjome. Mūsų žingsnis buvo labai instinktyvus. Nors kažkas bandė šypsotis: „Puiki reklaminė akcija, geresnės nesugalvosi.“ Negalvojome. (...)

Esame priversti daryti kūlverstį, persipilti kraują ir užsikurti iš naujo. Po nokdauno. Nėra taip paprasta, bet užsikursime. Jau užsikūrėme. (...) Esu už judesį, kaitą. Tokį žingsnį žengti spyrė ir noras apsaugoti rašančius autorius, vertėjus – idant honorarai nesumažėtų, o gal ir padidėtų, rastųsi orumo jausmas. Nuo balandžio taip pat didės „Literatūros ir meno“ kaina – platinimo vietose kainuos 2,5 euro. Visoje šioje mūsų transformacijoje labiausiai liks nuskriausti prenumeratoriai (dėl to labiausiai apgailestaujame). „Litmenis“ ir toliau bus spausdinamas ant paprasto, bet neprasto popieriaus. Norisi pasiskolinti vieną Užupio Respublikos konstitucijos nuostatų: „Nepretenduoti į amžinybę...“ Esame įsitikinę, kad tekstas svarbesnis už vaizdą, nors, reikia pripažinti, šiuolaikinėje visuomenėje pastarajam tekstas pralaimi“, – kovo 9 d. redakcijos skiltyje rašo „Literatūros ir meno“ vyriausiasis redaktorius Gytis Norvilas.

Draugai