Kronika Nr. 3557

Europos filmų akademija prisijungė prie protestų prieš lenkų televiziją TVP, vasario 25-ąją rodžiusią Paweło Pawlikowskio režisuotą juostą „Ida“ (2013). Protestų banga kilo dėl 12 minučių trukmės filmo įvado, kuriame teigiama, esą filmas netikslus ir „Oskarą“ laimėjo tik todėl, kad pateikiamas iš prožydiško žiūros taško. Kiek anksčiau Lenkų režisierių gildija atvirame laiške apkaltino TVP „stačiokiškomis manipuliacijomis“ ir „melagingu „Idos“ turinio pristatymu“.

„Ida“

Kinijos vyriausybė, siekdama pažaboti „vulgarų, amoralų ir nesveiką turinį“, uždraudė televizijoje vaizduoti homoseksualus. Kinų cenzoriai išleido naujas taisykles turiniui, kuris „skatina tamsiąją visuomenės pusę“, ir paskelbė homoseksualumą, nesantuokinius ryšius, vienos nakties nuotykius, nepilnamečių santykius nelegaliais TV eteryje. Į draudimą taip pat įtraukti: rūkymas, alkoholio vartojimas, seksualinis smurtas, svetimavimas, seksualūs drabužiai, netgi reinkarnacija. Kinijos spaudos, leidinių, radijo, filmų ir televizijos valstybinė administracija teigia akylai stebėsianti, kad naujų reikalavimų būtų tinkamai laikomasi.

Kinų serialas „Heroinas“ (2016)

Eimunto Nekrošiaus „Borisas Godunovas“ (LNDT) Maskvoje bus apdovanotas „Auksine kauke“ kaip geriausias 2015 m. Rusijoje parodytas užsienio spektaklis. Tokiu pat prizu bus apdovanotas ir slovėnų spektaklis „Kai kalnas pakeitė savo rūbą“ (rež. Heiner Goebbels). Apdovanojimas skiriamas atsižvelgiant į Rusijos teatro kritikų apklausą.

„Borisas Godunovas“. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka

Britų mokslininkai teigia iden­tifikavę garsiausią pasaulyje gatvės menininką Banksy. Sudarius „geografinį profilį“, kriminologų naudojamą ieškant serijinių nusikaltėlių, nustatyta, kad Banksy yra Robinas Gunninghamas. Pasitelkę 140 menininkui priskiriamų darbų Londone ir Bristolyje, mokslininkai pažymėjo „karštuosius taškus“, iš kurių koreliacijos nustatė Gunninghamo gyvenamąsias vietas. Ši technika paremta prielaida, kad nusikaltimai dažniausiai padaromi netoli namų. Gunninghamo pavardė Banksy buvo priskirta ir 2008-aisiais. Socialinės ironijos kupini menininko darbai vertinami šimtais tūkstančių dolerių.

"Pirk Banksy Niujorke". manipuliacija.lt nuotrauka

Atrastas naujas būdas greitai įvertinti knygą – tereikia perskaityti 112-ąjį puslapį. Tokią idėją prancūzų literatūros apdovanojimų „Prix de la page 112“ organizatoriams įkvėpė Woody Alleno filmo „Hana ir jos seserys“ (1986) eilutės: „Nepamiršk eilėraščio 112-ajame puslapyje. Jis man priminė tave!“ Konkurso žiuri prašoma perskaityti kiekvieno romano būtent 112-ą puslapį, nes, anot organizatorių, jis yra pražiūrimas autorių ir redaktorių. Siekiant patraukti skaitytoją paprastai rūpinamasi sutvarkyti kūrinio pradžią.

2016-03-11 11:24:05
Draugai