Kronika Nr. 3561

Nepriklausoma britų leidykla „Dedalus Books“ sudarė geriausių Europos Sąjungos šalių romanų sąrašą, taip siekdama paskatinti Didžiąją Britaniją likti ES. Visos knygos sąraše yra išleistos nepriklausomų leidyklų ir išverstos į anglų kalbą. Sąrašo, kuriame yra 49 knygos, sudarytojai teigė norėję taip geriau pažinti savo kaimynus, kol dar jų neprarado. Sąraše yra tokių žymių pavardžių kaip Stefanas Zweigas, Nikos Kazantzakis, Arto Paasilinna, Mircea Eliade. Lenkijai atstovauja Zygmunto Miło­szewskio ir Paweło Huelle’s knygos, Latvijai – Zigmundo Skujinio, Estijai –­ Viivi Luik, Lietuvai – „The Dedalus Book of Lithuanian Literature“ (sud. A. Samalavičius, 2014) – klasikinių ir šiuolaikinių autorių novelės bei romanų ištraukos. Visas sąrašas www.dedalusbooks.com.


„Deadpool“ tapo pelningiausiu tik suaugusiesiems skirtu filmu, ką tik aplenkęs „Matricą. Perkrauta“. „Deadpool“ susikrovė 746 mln. dolerių ir daug kam netikėtai įrodė, kad filmo apie superherojus sėkmės nesumažina net žiūrovų amžiaus apribojimai. Tiesa, R filmų kategorijoje JAV pelningumu jis vis dar atsilieka nuo M. Gibsono režisuotos „Kristaus kančios“ (dvidešimtuke taip pat yra „Amerikiečių snaiperis“, „Pagirios Las Vegase“, „Egzorcistas“, „Gelbstint eilinį Rajaną“, „Graži moteris“, „Lietaus žmogus“ ir kt.). Panašios sėkmės tikimasi ir iš ką tik pasirodžiusios juostos „Betmenas prieš Supermeną: teisingumo aušra“.

Kadras iš filmo „Deadpool“

Niujorko Centriniame parke trumpam buvo pastatytas antkapis Donaldui Trumpui. Nežinomas menininkas granitiniame antkapyje, pastatytame visai šalia garsiojo Trumpo viešbučio, išgraviravo respublikonų kandidato į JAV prezidentus vardą, gimimo metus ir epitafiją „Privertė Ameriką vėl nekęsti“. Antkapį netrukus pašalino parko prižiūrėtojai.

Antkapis Donaldui Trumpui

 

2016-04-06 15:50:37
Draugai