Kronika Nr. 3563

Balandžio 12–14 d. Londono knygų mugėje Lietuva, Latvija ir Estija išbandė trišalio prisistatymo modelį, kuriuo remsis ir 2018 m. Londone būdamos šalimis-viešniomis. Baltijos šalių rašytojai, tarp jų – Paulina Pukytė, seminare „Kryžkelės yra visur“ diskutavo migracijos ir mažos šalies išlikimo temomis. Renginyje „Nauji balsai iš Baltijos“ savo kūrybos vertimus į anglų kalbą skaitė Ilzė Butkutė, Inga Gaile ir Asko Künnapas. Poezijos skaitymus moderuos britų leidėja, redaktorė ir poetė Jane Commane. I. Butkutės poezija skambės Londono britų bibliotekoje ir kitose Jungtinės Karalystės erdvėse: jos eilėraštis „Lopšinė Rachelei“ atrinktas į Europos literatūros festivalio Literatūros nakties programą.


Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga kartu su festivaliu „Kino pavasaris“ trečią kartą apdovanojo geriausius kino vertėjus. Pagrindinė premija skirta Aušrai Bagočiūnaitei už suvaldytą įvairialypę informaciją, gyvą ir sklandų dokumentinio filmo „10 milijardų – kas patiekta tavo lėkštėje“ pasakojimą bei išradingus ir ekspresyvius filmo „Avinai“ dialogus. Skatinamieji prizai skirti Jurgai Vilei už indėnų genčių kasdienybės ir magijos įlietuvinimą filmuose „Gyvatės apkabinimas“ ir „Perlinė saga“, Pauliui Jevsejevui už drąsų kūrybiškumą perteikiant gatvės jaunimo kalbą filme „Juoda“ ir Linai Černiauskaitei už subtilias lyrines tonacijas bei sodrų ir spalvingą žodyną filme „Nuotaka“.

Van Gogho muziejaus interneto puslapyje tapo prieinama visa Vincento van Gogho korespondencija (vangoghletters.org). 819 laiškų, kuriuos dailininkas parašė broliui Theo ir kitiems žmonėms, bei 83 jo gauti laiškai skelbiami originalo kalba su vertimu į anglų kalbą, faksimile, eskizais ir komentarais. Korespondencija rašyta 1872–1890 m. Ji buvo pirmąkart išspausdinta 1914 m., praėjus vos 24 m. po van Gogho mirties.

Van Gogho laiškas Gauguinui

Spalvotų pieštukų gamintojai, tokie kaip „Faber-Castell“, praneša didinantys darbo pamainų skaičių, kad patenkintų smarkiai išaugusią paklausą. Tokius pokyčius lėmė netikėtas spalvinimo knygų suaugusiesiems populiaru­mas –­ padidėjo aukštos kokybės ir įvairesnių spalvų (ne 36, o net 120 atspalvių) pieštukų poreikis. Spalvinimo knygelių pardavimai per metus pakilo apie 300 procentų.

Akimirka iš Monikos Šlančauskaitės parodos  „mano abėcėlė“. manipuliacija.lt nuotrauka

Kitais metais Kinija greičiausiai aplenks JAV ir taps didžiausia kino filmų rinka pasaulyje. Per pastarąjį ketvirtį Kinijos kino teatrų įplaukos išaugo 50 proc. Planuojama, kad per 2016 m. pajamos iš kino viršys 10 mlrd. dolerių ir aplenks JAV, kuriose kino teatrų pajamos jau 8 metus išlieka apie 11 mlrd. dolerių. Pajamų augimą lėmė padidėjusi filmų pasiūla: 2015 m. Kinijoje parodyti 8035 nauji filmai (vidutiniškai po 22 per dieną). Bilietai į kiną Kinijoje maždaug 3 doleriais pigesni nei JAV (apie 5,3 dolerio).

Mao Dzedunas skelbia Kinijos Liaudies Respublikos įkūrimą (1949 m.)

2016-04-18 18:12:08
Draugai