Kultūra trumpai Nr. 3567

Minint gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, įvairiose Vilniaus vietose atsirado literatūros tekstų ištraukos. Tai dalis projekto „Skaitome Vilnių“ (#skaitomevilniu), kurį sumanė ir įgyvendino VšĮ „Laikas skaityti“, Vilniaus miesto savivaldybė ir Lituanistų sambūris. Seniausiai citatai, kuri priklauso kunigaikščiui Gediminui, jau beveik 700 metų. Naujausia ištrauka –­ iš S. Parulskio šiemet pasirodžiusios knygos. Kviečiame Vilniaus mokyklas, moks­leivius, organizacijas siūlyti įvairių laikotarpių ir kultūrų Vilniaus kūrėjų tekstus bei jų įgyvendinimo viešoje vietoje idėjas. Įdomiausios bus įgyvendintos, o jų autoriai sulauks dovanos –­ knygų lentynos. Idėjų laukiama adresu ruta@laikasskaityti.lt. Daugiau informacijos www.auguskaitydamas.lt.

manipuliacija.lt nuotrauka

Dominyko Urbo premija už vertimo debiutą šiemet skirta Tomui Taškauskui, išvertusiam Pascalio Riou knygą „Pasaulis – pažadas, kurį mylėti reikia“ („Versus aureus“, 2015). Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos bičiulių premija – žurnalistui Audriui Ožalui už kompetentingą ir entuziastingą bend­radarbiavimą pristatant skaitytojams pasaulinę literatūrą ir jos vertėjus.

Tomas Taškauskas. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Maurizio Cattelan. „Jis“

Klūpinčio Hitlerio vaškinė skulptūra „Christie’s“ aukcione parduota už 17 mln. dolerių. Italų menininko Maurizio Cattelano darbas „Jis“ viršijo lūkesčius ir tapo brangiausiai parduotu šio autoriaus kūriniu. Skulptūra manipuliuoja žiūrovu – Hitleris iš nugaros atrodo kaip bejėgis vaikas. Satyrikas Cattelanas išgarsėjo skulptūra, vaizduojančia popiežių Joną Pau­lių II, nublokštą meteorito.


Rusijos kultūros minist­ras paneigė, kad sausį Komijos respublikoje buvo sudegintos 53 knygos ir dar apie 500 veikalų pašalinta iš dviejų universiteto bibliotekų. Rusijos rašytojų sąjunga išreiškė susirūpinimą dėl knygų naikinimo. Pranešama, kad dauguma leidinių buvo vadovėliai, kuriuos finansavo aršaus Putino kritiko George’o Soroso fondas. 2015 m. Rusijoje buvo priverstas užsidaryti Soroso išlaikomas Atviros visuomenės fondas. Kultūros ministras V. Medina tikina, kad knygos buvo ne sudegintos, o tiesiog perkeltos į sandėlį. Vasarį Sorosas pavadino Rusiją didesne grėsme Europos Sąjungai nei „Islamo valstybė“. Rusijos valdžiai priklausantis žiniasklaidos kanalas RT atsakė pavadindamas Sorosą psichopatu.

 manipuliacija.lt nuotrauka

 

2016-05-15 15:16:41
Draugai