Kultūra trumpai Nr. 3569

Lietuvos muzikos kultūra pri­statoma dviejose reikšmingose muzikos industrijos platformose „Classical:NEXT“ ir MIDEM. Šiuolaikinės kompozicinės kūrybos (art music) ir klasikinės muzikos kultūros forumas „Classical:NEXT“ (Roterdamas) rengiamas penktą kartą, čia ieškoma sąsajų tarp klasikos ir eksperimentikos, „pasidaryk pats“ kultūros ir valstybinių institucijų sektoriaus, pagrindinės srovės ir nišinių reiškinių. Šiemet forume dalyvaus 600 organizacijų ar kompanijų iš 45 valstybių. MIDEM (Kanai) – 50-tą kartą vyksianti muzikos industrijos mugė, kurioje prisistatys apie 5500 dalyvių iš 75 pasaulio šalių.

Lietuvos stendo dizaino elementas (aut. Jurgis Griškevičius)

 

 Italija iššvaistė 150 mln. eurų Europos Sąjungos lėšų, skir­tų apsaugoti yrantį kultūrinį paveldą. Įsisavinti lėšas bažnyčių ir paminklų restauravimui sunkiausiai sekėsi Sicilijoje ir Neapolyje: ES ataskaitoje matyti gausybė biurokratinių klaidų (blogai suformuluoti prašymai, prieštaringi skaičiavimai ir net paraiškos, nusiųstos neteisingu el. adresu). Sicilija taip pat turės grąžinti milijonus eurų, išleistų, pasak Europos Komisijos, netinkamoms turistinėms pramogoms.


Svarbiausias Latvijos architektūros apdovanojimas skirtas lietuvių architektų biurams „Processoffice“ ir „Andrius Skiezgelas Architecture“ bei jų partneriams SIA „Arhitektoniskās izpētes grupa“ už Latvijos nacionalinio dailės muziejaus Rygoje rekonstrukcijos ir išplėtimo projektą bei realizaciją. „Gada balva“ (Metų prizas) teikiamas jau 20 metų. Lietuvių projektas aplenkė aust­rų projektuotą Liepojos koncertinį komp­leksą „Lielais dzintars“, Maltos vidurinės mokyklos rekonstrukciją ir kt. Laureatus renka tarptautinė komisija. Nacionalinis dailės muziejus yra pirmasis pastatas Baltijos šalyse, statytas tikslingai muziejaus reikmėms (archit. V. Neimanis, 1905). Skelbiama, kad rekonstrukcijos projektas kainavo daugiau kaip 30 mln. eurų.

Latvijos nacionalinis dailės muziejus

Adele pasirašė didžiausią muzikos istorijoje leidybinę sutartį su „Sony“ (90 mln. svarų). 28-erių britų dainininkė ir dainų autorė, kurios įrašų pernai pasaulyje parduota daugiausiai, nuo 19 metų dirbo su nepriklausoma britų leidykla XL. Jos naujausias lapkritį pasirodęs albumas „25“ visame pasaulyje atgaivino kompaktinių diskų pardavimus. Ankstesniojo „21“ (2011) parduota daugiau nei 30 mln. egzempliorių – tai sėkmingiausias pastarojo dešimtmečio albumas. Adele aplenkė Robbie Williamsą (2002 m. – 80 mln. svarų) ir Whitney Houston, kuri 2001 m. buvo pasirašiusi brangiausią moters dainininkės sutartį (70 mln. svarų).

Adele. „25“

2016-05-29 09:55:08
Draugai