Kultūra trumpai Nr. 3570

Birželio 5 d. Los Andžele pirmą kartą vyks Šunų filmų festivalis. Šunys ir jų šeimininkai galės rinktis iš dviejų programų, kuriose bus rodomi trumpametražiai filmai apie šunis. Dauguma filmų – komedijos, bet yra ir 1995 m. detektyvinis filmas „The Hardly Boys in Hardly Gold“, draminis filmas „David and Goliath“ apie vokiečių aviganį ir žydą, besislepiantį nuo nacių, bei dokumentinis „A Boy and His Dog“ apie neįgalų berniuką ir trikojį šunį. Festivalio filmai bus rodomi dar dvylikoje JAV miestų, pusė gautų pajamų bus skirta gyvūnų prieglaudoms. Šiemet Los Andžele taip pat yra suplanuoti bent du kino festivaliai, skirti kačių mylėtojams.

„A Boy and His Dog“

Daugiau kaip 600 amerikiečių rašytojų pasirašė atvirą laišką, skirtą Amerikos žmonėms, kuriame piktinasi Donaldo Trumpo prezidentinėmis ambicijomis. „Politinio kandidato, kuris pataikauja žemiausioms ir smurtingiausioms visuomenės dalims, kuris skatina savo pasekėjų agresiją, tildo oponentus, baugina jam nepritariančius, žemina moteris ir mažumas, iškilimas reikalauja kiekvieno iš mūsų staigaus ir stipraus atsako“, –­­ rašoma laiške. Tarp pasirašiusių autorių yra Stephenas Kingas, Danielis Handleris, Dave’as Eggersas, Jennifer Egan, Cheryl Strayed ir kt.

JAV herbas

Nepaisant JAV pareigūnų ir in­dėnų genčių atstovų protestų, Paryžiuje surengtas aukcionas, kuriame parduodami šventi objektai ir žmonių palaikai. Iš pardavimo pašalintas tik Acomos skydas, įrodžius, kad jis įgytas nelegaliai. Tarp aukcione parduodamų daiktų yra „skalpų apsiaustas“, papuoštas žmogaus plaukais (11 tūkst. Eur), įvairių kitų mumifikuotų žmogaus kūno dalių. Russelas Eagle Bear, indėnų rezervato Pietų Dakotoje pareigūnas, teigė: „Manau, jiems atrodo, kad mes jau išnykę, nors tebeturime savo kalbą, savo kultūrą, savo pasaulėžiūrą.“

„Skalpų apsiaustas“

Brazilijoje bus atkurta Kultūros ministerija, kuri taupymo tikslais buvo prijungta prie Švietimo ministerijos. Naujasis šalies prezidentas Michelis Temeris siekė skubiai sumažinti valstybės deficitą iš 23 ministerijų palikdamas 10. Prieš Kultūros ministerijos panaikinimą protestavo žymiausi šalies menininkai. Temeris, pradėjęs vadovauti didžiausiai Pietų Amerikos ekonomikai, įsipareigojo daugybei verslui palankių reformų po to, kai Senatas suspendavo kairiųjų prezidentės Dimos Rousseff įgaliojimus ir pradėjo jos apkaltą už biudžeto taisyklių sulaužymą. Skelbiama, kad Brazilijos deficitas siekia apie 50 milijardų dolerių.

Brazilijos herbas

Briuselyje, musulmoniškame Mo­lenbeko rajone, atidarytas šiuolaikinio meno muziejus Millennium Iconoclast Museum of Art (MIMA). Jis įrengtas buvusios alaus daryklos patalpose. Atidarymą teko atidėti dėl teroristinių išpuolių Briuselyje šių metų kovą. Nepaisant organizatorių nuogąstavimų, per savaitgalį muziejų aplankė apie 4000 žmonių. MIMA eksponuos gatvės meną, kuriamą įvairių subkultūrų (tatuiruočių, grafičio, banglenčių, riedlenčių ir kt.). Muziejus siekia pritraukti musulmonišką jaunimą iš tokių institucijų kaip Briuselio bokso akademija –­­ pastaraisiais metais dalis jos sportininkų išvyko į Siriją kovoti už „Islamo valstybę“.

2016-06-06 07:14:04
Draugai