Švietimo ir mokslo ministerija kviečia teikti kūrinius Vaikų literatūros premijai gauti

vlp.pngŠvietimo ir mokslo ministerija kviečia teikti vaikų literatūros kūrinius, projektus, kritikos darbus Vaikų literatūros premijai gauti. Premija skiriama rašytojams už vaikų literatūros kūrinius. Taip pat kultūros, švietimo darbuotojams už reikšmingiausius darbus populiarinant vaikų literatūrą ir skaitymą, ugdant estetines kultūros, humanistines ir pilietines vertybes, skleidžiant naujas, originalias kūrybos iniciatyvas.
Premiją sudaro 2 dalys: už lietuvių vaikų literatūros kūrinius ir už nuopelnus populiarinant literatūrą bei skaitymą. Premijos tikslas – skatinti Lietuvos rašytojus kurti vaikams skirtas knygas, įvertinti švietimo, visuomeninių ar privačių įstaigų bei asmenų indėlį populiarinant vaikų literatūrą ir knygų skaitymą.
Premijos dydis – 100 MGL. Iš jų 60 MGL – už už literatūros kūrinį (kūrinius) vaikams ir 40 MGL už vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimą (už projektus, literatūrines kūrybines akcijas, literatūros kritikos darbus ir kt.). Kartu su premija įteikiamas diplomas.


Kandidatus gauti premiją turi teisę siūlyti asociacijos, švietimo įstaigos, švietimo įstaigų steigėjai, kiti juridiniai asmenys. Siūlymai pateikiami ministerijos Komunikacijos skyriui iki gruodžio 31 dienos.
Kandidatai turi pateikti pastarųjų trejų metų kūrybinės veiklos aprašą, nominuojamų darbų pavyzdžius, kitą iliustracinę medžiagą.
Premijos skyrimo nuostatus galima rasti ministerijos interneto svetainėje: http://www.smm.lt/konkursai/docs/v_lit_prem/vaiku_liter_premija-isakymas.pdf
Vaikų literatūros premiją 2004 m. įsteigė Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija. Ji teikiama kiekvienų metų balandžio 2-ąją – Tarptautinę vaikų knygos dieną.
Premijos laureatais jau yra tapę: poetai Martynas Vainilaitis, Ramutė Skučaitė, rašytojai Vytautas V. Landsbergis, Vytautė Žilinskaitė, Gintarė Adomaitytė, Kęstutis Kasparavičius, Gend­rutis Morkūnas, Vytautas Rašickas, Violeta Palčinskaitė, literatūrologai Kęstutis Urba, Vincas Auryla, Gražina Skabeikytė-Kazlauskienė, Asta Gustaitienė. Taip pat Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Aldona Šiaulienė, Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro Informacijos skyriaus vedėja Roma Kišūnaitė, žurnalas „Rubinaitis“.
Daugiau informacijos:  Komunikacijos skyriaus vyriausioji  specialistė Elona Bagdanavičienė tel. (8 5) 219 1253

Foto iš mediatekos

Užgavėnės Vilniuje
Maria Loboda. Švytinti švytinti švytinti sutinku savo pralaimėjimą
Jurgita Vilčinskienė. Šiuolaikinis meno forumas pakvietė į kelionę laiku ir pojūčiaisJurgitos Serapinės nuotraukos
Algimanto Kunčiaus paroda „Vaizdaraščiai“
Justinas Vaitiekūnas | Personalinė paroda

Loading

Naujausias žurnalo numeris:

b_115_160_2734_00_images_iliustracijos_zurnalas_2017_2017-07-21_nr._3625_2017-07-21_nr._3625_virselis.jpg

b_98_160_2734_00_images_iliustracijos_zurnalas_2017_2017-07-21_nr._3625_2017-07-21_nr._3625_turinys.jpg

 Žurnalas prekybos vietose pasirodo penktadienį.

Elektroninė versija – vėliau, artimiausią trečiadienį čia

    b_250_202_2734_00_images_iliustracijos_skelbimai_2017_premunerata.png

 

Rėmėjai

 

 

 

 

Komiksai

10 litų

Dusburgiečio kronika

 

 

 

 

Menininkų portretai

Draugai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Literatūra ir menas © 2016

Skaičiukai