vlp.pngŠvietimo ir mokslo ministerija kviečia teikti vaikų literatūros kūrinius, projektus, kritikos darbus Vaikų literatūros premijai gauti. Premija skiriama rašytojams už vaikų literatūros kūrinius. Taip pat kultūros, švietimo darbuotojams už reikšmingiausius darbus populiarinant vaikų literatūrą ir skaitymą, ugdant estetines kultūros, humanistines ir pilietines vertybes, skleidžiant naujas, originalias kūrybos iniciatyvas.
Premiją sudaro 2 dalys: už lietuvių vaikų literatūros kūrinius ir už nuopelnus populiarinant literatūrą bei skaitymą. Premijos tikslas – skatinti Lietuvos rašytojus kurti vaikams skirtas knygas, įvertinti švietimo, visuomeninių ar privačių įstaigų bei asmenų indėlį populiarinant vaikų literatūrą ir knygų skaitymą.
Premijos dydis – 100 MGL. Iš jų 60 MGL – už už literatūros kūrinį (kūrinius) vaikams ir 40 MGL už vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimą (už projektus, literatūrines kūrybines akcijas, literatūros kritikos darbus ir kt.). Kartu su premija įteikiamas diplomas.


Kandidatus gauti premiją turi teisę siūlyti asociacijos, švietimo įstaigos, švietimo įstaigų steigėjai, kiti juridiniai asmenys. Siūlymai pateikiami ministerijos Komunikacijos skyriui iki gruodžio 31 dienos.
Kandidatai turi pateikti pastarųjų trejų metų kūrybinės veiklos aprašą, nominuojamų darbų pavyzdžius, kitą iliustracinę medžiagą.
Premijos skyrimo nuostatus galima rasti ministerijos interneto svetainėje: http://www.smm.lt/konkursai/docs/v_lit_prem/vaiku_liter_premija-isakymas.pdf
Vaikų literatūros premiją 2004 m. įsteigė Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija. Ji teikiama kiekvienų metų balandžio 2-ąją – Tarptautinę vaikų knygos dieną.
Premijos laureatais jau yra tapę: poetai Martynas Vainilaitis, Ramutė Skučaitė, rašytojai Vytautas V. Landsbergis, Vytautė Žilinskaitė, Gintarė Adomaitytė, Kęstutis Kasparavičius, Gend­rutis Morkūnas, Vytautas Rašickas, Violeta Palčinskaitė, literatūrologai Kęstutis Urba, Vincas Auryla, Gražina Skabeikytė-Kazlauskienė, Asta Gustaitienė. Taip pat Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Aldona Šiaulienė, Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro Informacijos skyriaus vedėja Roma Kišūnaitė, žurnalas „Rubinaitis“.
Daugiau informacijos:  Komunikacijos skyriaus vyriausioji  specialistė Elona Bagdanavičienė tel. (8 5) 219 1253