Kronika Nr. 3458

Daiva Molytė-Lukauskienė. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Sausio 23 d. Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje poetei Daivai Molytei-Lukauskienei įteikta I. Simonaitytės literatūrinė premija už knygoje „Baltojo kiro giesmynai" pavaizduotus jautraus ir įdėmaus žmogaus išgyvenimus, savaime įgijusius savitų šio krašto vaizdų ir spalvų. Ši premija įsteigta 1987 metais. Šiemet komisija rinkosi iš keturių premijai pateiktų kūrinių: Alfonso Jono Navicko „Donelaičio kelyje"; Daivos Molytės-Lukauskienės „Baltojo kiro giesmynai"; Eglės Gudonytės „Karta nuo Sibiro"; Žydrūno Naujoko ir Adelės Žičkuvienės „Laiškai iš jūros".


Daugiau nei 135 tūkst. knygų, kurias vis dar gina autorinės teisės, tapo nemokamai priei­namos internete Norvegijoje. Nacionalinė biblioteka ėmėsi inovatyvaus projekto, kuris užtikrins, kad leidėjams ir autoriams būtų atlyginama. Skaitmenizuotos iki 2000 m. išleistos knygos, kurios yra populiarios, bet jau išimtos iš prekybos. Tinklalapiu bokhylla.no galima naudotis tik Norvegijoje.


Foto - Rebecca Kennison. Muziejaus centrinė erdvė apšviesta pro stogą krentančios šviesos (Solomon R. Guggenheim muziejus rytiniame Niujorke)

Solomono R. Guggenheimo fondas nelaidoja vilčių pastatyti pirmą Guggenheimo muziejų Baltijos regione. Jei ne Vilniuje, tai – Helsinkyje, nors 2012-aisiais Helsinkio miesto taryba ir nepritarė šio muziejaus statybai. Manoma, kad Guggenheimo muziejaus Suomijos sostinėje konkursas gali būti paskelbtas jau pavasarį ir truks apie metus. Anot „The New York Times", Guggenheimo fondas nutarė pasilikti muziejui numatytą sklypą miesto Pietų uosto krantinėje – tai leistų fondui surengti atvirą muziejaus architektūros idėjų konkursą. Teigiama, kad konkursas paskatins gilesnes diskusijas dėl siūlomo muziejaus ir atkreips tarptautinį dėmesį į kultūros centrą, kuris to nusipelnė. Konkursas, kurį finansuos pats fondas, bus viešas ir atviras. Vėlesnis numatomas žingsnis – atiduoti balsuoti Helsinkio miesto tarybai dėl konkrečios – išrinktos – muziejaus architektūros koncepcijos įgyvendinimo. (Pagal www.pilotas.lt)

 

Draugai