Kronika Nr. 3515

Kovo 27 d. Vokietijos fotografijos galerijoje Galerie STP (Greifsvalde) pristatyti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Antano Sutkaus darbai. Daugiau nei 50 metų kuriamame fotografijų cikle apie Lietuvos žmones „People's Diary" ištirpsta ribos tarp dokumentinės ir meninės fotografijos. Mėgiami autoriaus personažai –­ vaikai ir jaunuoliai, „vidutiniai" žmonės. Vokietijoje A. Sutkaus fotografija jau pristatyta Miunchene, Kelne, Berlyne, Rostoke ir kt. Paroda „People's Diary" eksponuojama iki gegužės 2 d.

 Vaikų literatūros premija skirta Kristinai Gudonytei ir Almai Valantinienei. Rašytoja K. Gudonytė įvertinta už talentingą kūrybą vaikams ir paaugliams, įtaigų intelektualinį ir psichologinį turinį, jautrumą gimtajai kalbai. Nacionalinio Lietuvos radijo Klasikos programos žurnalistė A. Valantinienė – už dėmesį vaikų ir jaunimo literatūrinio, kultūrinio gyvenimo aktualijų sklaidai. Dviejų dalių premija skiriama už nuopelnus vaikų literatūros srityje (2280 eurų) ir už nuopelnus vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo srityje (1520 eurų).

smm.lt/web/lt/pranesimai_spaudai/naujienos_1/iteiktasvietimo-ir-mokslo-ministerijos-vaiku-literaturos-premija

 

Metropoliteno meno muziejus suteikė galimybę nemokamai atsisiųsti 422 meno albumus. Archyve prieinami per 5 dešimtmečius pasirodę muziejaus leidiniai apie meno istoriją: „Ancient Egyptian Calligraphy", „Dangerous Liaisons: Fashion and Furniture in the Eighteenth Century", „The Art of Illumination", „Arts of Korea", „Extreme Beauty: The Body Transformed" ir kt. Be to, archyve galima rasti per 400 tūkst. dailės kūrinių. Visa tai: www.metmuseum.org/research/metpublications.

 

Draugai