Kronika Nr. 3522

Majamyje buvo pagerbtas 2015 m. Pritzkerio architektūros premijos, vadinamos architektūros „Nobeliu", laureatas – vokietis Frei Otto. Architektas šiemet mirė sulaukęs 89-erių. Jis buvo labiausiai žinomas dėl stogų, suprojektuotų Miuncheno olimpiniam parkui 1972 metais. Otto teigė siekęs kurti naujo tipo pastatus, kurie pasitarnautų stichinės nelaimės atveju. Ši premija laikoma prestižiškiausiu ir finansiškai didžiausiu įvertinimu architektūros srityje. Ją teikianti Pritzkerių šeima yra viena turtingiausių JAV (turtas vertinamas 29 milijardais dolerių).

F. Otto suprojektuoti stogai Miuncheno olimpiniame parke

Gegužės 14 d., eidamas 90-uosius, mirė vienas žymiausių bliuzo muzikantų B. B. Kingas. 1925 m. gimęs Riley B. Kingas (savo vestoje radijo laidoje tapo Blues Boy Kingu) išgarsėjo 6 deš. Visą karjerą nepaprastai intensyviai koncertavo (iš viso apie 15 tūkst. pasirodymų). Su skirtingomis moterimis susilaukė 15 vaikų ir 50 anūkų. Laikomas vienu reikšmingiausių elektrinės gitaros virtuozų. Padarė įtaką daugybei ritmenbliuzo, roko muzikantų –­ nuo Erico Claptono iki „The Rolling Stones".

B. B. Kingas

Vienas garsiausių meno klastotojų vokietis Wolfgangas Belt­racchi išėjo į laisvę ir rengia savo darbų pa­rodą. Beltracchi daug metų analizavo įvairių dailininkų kūrybą ir teigia galintis suklastoti bet kurį. Visi jo darbai – originalai, t. y. jis rasdavo spragą Picasso, Ernsto ar kt. kolekcijoje ir sukurdavo naują paveiks­lą. Jo darbai kabėjo didžiausiose pasaulio galerijose ir buvo parduodami už milijonus dolerių. Klastotoją išdavė dažų pigmentas, kurio dar nebuvo tariamu paveikslo sukūrimo metu. Jis buvo nuteistas 6 metams kalėjimo. Kalėjime atsidūrė ir jo žmona, pardavinėjusi paveikslus ir net pozavusi nuotraukoms kaip savo pačios močiutė, kuri neva turėjo meno kolekciją. Beltracchi rengia savo pirmąją parodą – dabar jo darbai įkainoti ne mažiau įspūdingomis sumomis, bet jau dėl jo paties pavardės.

Helene Beltracchi pozuoja

 

Draugai