Kronika Nr. 3543

Vila TU14 Turniškėse (Vilnius). Leono Garbačausko nuotrauka

Antrus metus iš eilės į Pasaulio architektūros festivalio (World Architecture Festival, Singapūras) finalą pateko Alfredo Trimonio projektas. Šiemetiniame finale jo suprojektuota vila TU14 (stovinti Turniškėse) yra vienintelis darbas iš Rytų Europos. Nugalėtoju pripažintas vietnamiečių namas „Saigon House“. Architektas A. Trimonis jau beveik 30 metų dirba Vokietijoje, tačiau pastaruoju metu vis dažniau projektus įgyvendina ir Lietuvoje. WAF, vienam solidžiausių architektūros konkursų pasaulyje, pateikta daugiau kaip 700 projektų iš beveik 50 šalių. Pernai konkurse varžėsi A. Trimonio suprojektuotas vers­lo centras „Pirklių namai“ Vilniuje.


Lapkričio 4–11 d. Santa Monikoje vykusioje Amerikos kino mugėje pirmą kartą prisistatė Lietuvos kino profesionalai. Jungtiniame Lietuvos ir Estijos stende kino industrijos atstovai galės susipažinti su Lietuvoje taikomos pelno mokesčio lengvatos privalumais, filmavimo galimybėmis ir užmegzti ryšius su potencialiais partneriais mūsų šalyje. Nuo 1981 m. rengiama Amerikos kino mugė kasmet sulaukia per 8000 dalyvių, sandorių vertė kasmet siekia per 1 milijardą JAV dolerių.

 Berlyno trumpo metro filmų festivalyje „Interfilm“ Lietuva kartu su Latvija ir Estija dalyvauja garbės viešnios teisėmis. 33-iajame festivalyje pristatoma visa lietuviškų trumpametražių filmų įvairovė – vaidybiniai, eksperimentiniai filmai, dokumentika ir animacija: S. Jakaitės ir S. Masteikaitės „Neeuklidinė geometrija“, K. Kaupinio „Triukšmadarys“, I. Javaitytės „Trečiadienis“, G. Tamoševičiaus „Džekis“, K. Šalčiūno „Pajauta“ ir kiti. Tai viena išsamiausių lietuvių kino programų Vokietijoje pastaraisiais metais. Daugiau informacijos www.interfilm.de.

„Neeuklidinė geometrija“

Už 137 tūkst. dolerių aukcione parduotas megztinis, kurį vilkėjo Kurtas Cobainas per legendinį „MTV Unplugged“ koncertą 1993 m. Po pusmečio nusižudžiusio grupės „Nirvana“ lyderio drabužio aprašyme teigiama, kad tai žalias vintažinis megztinis be vienos sagos, su pradeginta skyle ir nutrintas ties kišenėmis. Iki šiol jis priklausė artimam Cobainų šeimos draugui. Už kur kas mažesnes sumas aukcione parduoti Michaelo Jacksono, Elvio Presley švarkai ir kt.

Kurtas Cobainas 

Draugai