Kultūra plius Nr. 3574

Liepos 7 d. Kentukyje (JAV), teminiame Biblijos parke, atidaroma Nojaus arka. Kainavusi apie 100 mln. dolerių, ji atitinka biblinius matmenis (ilgis –­ apie 150 m). Parke taip pat bus įrengtas zoologijos sodas. Laivo statybos kritikuotos dėl to, kad darbui buvo samdomi tik krikščionys, pasirašę „Tikėjimo išpažinimą“, kuriuo nepritariama homoseksualų santuokoms ir ikisantuokiniam seksui. Laivo sumanytojas siekia kuo daugiau žmonių atversti į kreacionizmą –­ tikėjimą pažodine Pradžios knygos interpretacija.

Nojaus arka

58 Europos parlamento nariai išsiuntė atvirą laišką Europos Komisijai prašydami atsižvelgti į „finansinės atskaitomybės autoriams problemas, kylančias dėl neaiškaus internetinių platformų teikiamų paslaugų statuso“. Pasak jų, interneto gigantai „Google“, „Apple“ ir kt. nepakankamai sąžiningai dalijasi su autoriais uždarbiu ir pasiima didžiausią jo dalį. Siekiama, kad įstatymuose būtų aiškiau apibrėžiama interneto platformų, kuriose dalijamasi turiniu be autorinių teisių turėtojų sutikimo, atsakomybė. Laiško nepasirašė nė vienas iš mūsų šalies europarlamentarų.

Google 1998 m.

Getty centras (Los Andželas) portale portal.getty.edu paskelbė dau­giau nei 100 tūkst. meno istorijos, architektūros knygų ir žurnalų. Prieiga nemokama. Taip internetinė svetainė pažymėjo savo ketverių metų sukaktį. Sudarant archyvą dalyvavo daugiau nei 20 institucijų, tarp kurių –­ S. Guggenheimo muziejus Niujorke, Čikagos meno institutas, Hercogo Augusto biblioteka Vokietijoje etc. Paskutinės įdomiausios naujienos: Édouard’o Manet iliustracijos Edgaro Allano Poe eilėraščiui „Varnas“ ir Vasilijui Kandinskiui skirta kolekcija (archive.org/details/inmemoryofwassil00reba).