Kronika Nr. 34 (3394)

Roberto Boscho fondas kartu su Berlyno žurnalistikos mokykla (BJS) kviečia jaunus žurnalistus iš Vidurio ir Rytų Europos į trijų mėnesių (2013 m. kovo 1–gegužės 31 d.) stažuotę Vokietijoje. Konkurse gali dalyvauti žurnalistai iš Armėnijos, Azerbaidžano, Bulgarijos, Baltarusijos, Čekijos, Estijos, Gruzijos, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Moldavijos, Rumunijos, Slovakijos, Slovėnijos, Ukrainos ir Veng­rijos. Stipendininkams kiekvieną mėnesį suteikiama 1100 eurų stipendija, mokymo vadovų globa redakcijose, pagalba ieškant būsto. Paraiškos vokiečių kalba priimamos iki 2012 metų lapkričio 1 dienos. Daugiau informacijos ir anketą dalyvių registracijai rasite: www.medien-mittler.de, http://www.goethe.de/lietuva


Virgilijaus Skirkevičiaus nuotraukaBeveik 20 metų vyksta Lietuvos ir Švedijos forumai. Vienus metus – Švedijoje, kitus – Lietuvoje. Šiemet forumas vyko Karlskrunoje. Vienas iš trijų seminarų buvo skirtas rašytojai ir dailininkei Jurgai Ivanauskaitei paminėti. Veikė J. Ivanauskaitės paveikslų ciklo „Tibeto mirusiųjų knyga" paroda, buvo eksponuotos jos sukurtos knygos, vyko seminaras, kuriame kalbėjo Jurgos mama menotyrininkė Ingrida Korsakaitė ir literatūrologė dr. Silvija Laurenčikaitė. Buvo rodomas režisierės Agnės Marcinkevičiūtės biografinis filmas apie Jurgą „Šokis dykumoje". Kitais metais forumas vyks Klaipėdoje.


Georgijus JefremovasKasmetine Lietuvos vertėjų sąjungos ir Kultūros ministerijos įsteigta Šv. Jeronimo premija (5 200 Lt) šiemet bus apdovanotas vertėjas į rusų kalbą Georgijus Jefremovas už išverstus Maironio, Salomėjos Nėries, Henriko Radausko, Alfonso Maldonio, Justino Marcinkevičiaus, Marcelijaus Martinaičio, Sigito Gedos ir kitų autorių kūrinius, kuriuose subtiliai perteikė kūrinio prasmę ir eilėdaros dermę, taip pat „už meistrišką kalbinę išraišką verčiant prozą ir dramaturgiją“. G. Jefremovas gimė 1952 metais Maskvoje, studijavo Vilniaus pedagoginiame institute, Maskvos M. Gorkio literatūros institute yra dėstęs kursą vertėjams iš lietuvių kalbos. 2006 metais jam skirta Jurgio Baltrušaičio premija už nuopelnus lietuvių ir rusų kultūroms. Laureatas bus pagerbtas rugsėjo 30 dieną Taikomosios dailės muziejuje, minint Tarptautinę vertėjų – šv. Jeronimo – dieną. Šv. Jeronimo premija skiriama grožinės ir humanitarinės literatūros vertėjui už pastarųjų trejų metų profesionaliausiai, meniškiausiai į lietuvių kalbą išverstus kūrinius, taip pat atsižvelgiant į nuopelnus vertėjo profesijai, meniniam vertimui ir teorijai bei kritikai, vertėjų ugdymui.


VDU Menų galerija „101“ skelbia konkursą, kuriame gali dalyvauti visi norintieji surengti paro­dą ar realizuoti kūrybinį projektą 2013 metais. Užpildytas paraiškas ir jų priedus galima siųsti iki spalio 15 d. el. paštu galerija101@gmail.com arba pristatyti į galeriją (Laisvės al. 53, Kaunas). Daugiau informacijos http://www.galerija101.lt/.Konkurso rezultatai bus paskelbti iki spalio 31 d. galerijos svetainėje.


Rugsėjo 20–30 dienomis Vilniaus kino teatruose „Skalvija“ ir „Pasaka“ vyks 9-asis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF). Jo programoje – talentingo, pasaulyje pripažinto rusų kino dokumentininko Viktoro Kosakovskio (g. 1961) filmų retrospektyva: „Belovai“, „Losevas“, „Trečiadienis, 1961.07.19“, „Aš jus mylėjau“, „Tiše!“, „Šventa“, „Tegyvuoja antipodai!“.

 

 

Draugai