Galerijoje „Meno niša“ – menininko Jurgio Tarabildos paroda „The Sun Entering the Room“

„Šviesos jungiklis (kurio patalpoje nėra) junginėjamas norint ne tik apšviesti erdvę, bet ir įsitikinti, ar nesapnuojame,“ – taip apie penktąją personalinę J. Tarabildos parodą „The Sun Entering the Room“ rašo jos kuratorius Vytenis Burokas.

Pasak V. Buroko, parodos kūriniai, nors ir savarankiški, jungiasi į platesnį parodos naratyvą. „Atmosferinį parodos garso takelį kuria neono šviesos objektai, tarsi filmo titruose nusakantys garsinį foną, nors patys savaime ir yra nebylūs – jų pagalba pasidarome atidesni aplinkos garsams. Garsinės nuorodos gali sutapti su žiūrovo išgyvenama patirtimi arba su ja kontrastuoti. Galiausiai, paroda pripildyta Jurgio kūryboje itin dažnai sutinkamos ryškiai mėlynos, menančios debesų fiksavimą dangaus fone – šiame iškylantys kūriniai perleidžiami mūsų vaizduotei; bandyti juos patirti asmeniškai ir lyg debesyse atpažinti juose „veidus“ – pasakoja kuratorius.

„Šią parodą apibūdinčiau kaip efemerišką kasdienių įvykių kolekciją. Su minimaliu prisilietimu noriu sukurti atotrūkį nuo tariamos tikrovės, kurioje nebandoma paaiškinti paslėptų daiktų ar įvykių reikšmių, prailginti ir taip kvestionuoti mūsų suvokimo trukmę bei įpročius,“ – apie parodą pasakoja J. Tarabilda.

„The Sun Entering the Room“ veiks iki rugsėjo 16 d.

 

Rytis Šeškaitis
Nuotraukų autorius – Rytis Šeškaitis