1965 03 26–2013 05 25
Gaivų pavasarį, vos pražydus alyvoms, netikėtai išėjo žinomas tapytojas, Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus tarybos narys Arūnas Mėčius. Netekome talentingo savito braižo menininko, garsinusio Klaipėdos vardą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Daugybę įspūdingų parodų surengęs tapytojas derino kūrybą ir pedagogiką – Adomo Brako dailės mokykloje ugdė jaunuosius dailininkus.
Klaipėdoje gimęs A. Mėčius mokėsi 19-ojoje vidurinėje mokykloje (dabar Martyno Mažvydo pagrindinė mokykla). 1980–1983 m. jis lankė Klaipėdos vaikų dailės mokyklą. Baigęs vidurinę mokyklą, dvejus metus tarnavo sovietinėje armijoje. Paskui Kaune mokėsi juvelyro amato. Grįžęs į Klaipėdą, dvejus metus dirbo dailininku metalo apdirbimo įmonėje „Pajūris". Vienerius metus jis studijavo Šiaulių pedagoginiame institute.
Nuo vaikystės svajojęs būti profesionaliu menininku, A. Mėčius atkakliai siekė užsibrėžtų tikslų. 1991 m. įstojo į atsikūrusią Vilniaus dailės akademiją – norėjo studijuoti freską, bet teko mokytis Grafikos fakultete. Po grafikos bakalauro (1995) A. Mėčius dar baigė grafikos magistro studijas ir tais pačiais metais priimtas į Lietuvos dailininkų sąjungą, buvo aktyvus jos narys.
Teko jam padirbėti Gargždų vidurinėje mokykloje – dėstė estetiką. Kitas etapas – darbas Klaipėdos dailės mokykloje, kurioje nuo 2001 m. vaikus mokė tapybos ir kompozicijos. Kolegos ir mokiniai A. Mėčių prisimins kaip nuoširdų, humoro nestokojusį žmogų, puikų dėstytoją. Apdovanotas pedagogo talentu, jis įdomiai perteikdavo kūrybos pagrindus. A. Mėčių gerbę ir mylėję mokiniai būriais traukdavo į jo parodas. Menininkas yra prasitaręs, kad geriausi dailės vertintojai yra vaikai. Taip pat jis buvo nuolatinis labdaros aukcionų, kuriuose pinigai už parduotus paveikslus atitenka vėžiu sergantiems vaikams, dalyvis.
Po studijų atsisveikinęs su grafika, A. Mėčius pradėjo tapyti. Ilgainiui jis sukūrė savo originalų stilių ir technologiją. Aliejumi ir tempera keliais sluoksniais nutapyti paveikslai atspindi nepriekaištingus piešimo įgūdžius. Tokia tik jam vienam būdinga technika atvėrė galimybes išgauti nepakartojamas meninio vaizdo ir koloristikos subtilybes. Fantastiškomis spalvomis ir simboliais žaižaruojanti jo kūryba atspindi skulptūriškai juslią, su realybe susipinančių optinių vaizdų iliuziją.
Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius