Teroro Paryžiuje metinės. Roko Morkūno fotoreportažas

„Šie vaizdai – iš 2015 m. lapkričio 13 d. teroro išpuolių Paryžiuje minėjimo 2016-ųjų lapkritį. Per pačius išpuolius Prancūzijos sostinėje dar negyvenau, tačiau ir šiandien puikiai prisimenu tą dieną, kai prabėgus vos kelioms savaitėms atvažiavau į Paryžių stoti į fotografijos studijas. Prie restorano „La belle équipe“, kuris vos už kelių žingsnių nuo mano instituto, buvo jūra gėlių, degė šimtai žvakių, stoviniavo praeiviai, artimųjų gedintys žmonės. Be galo stiprus emocinis laukas: jokios agresijos ar keršto troškimo, tik liūdesys ir kažkokia labai prancūziška, laisvės ir nesitaikstymo dvasia.

Fotografuodamas minėjimą 2016 m., jutau – niekas nepamiršta, bet tuo pat metu paryžiečiai atrodė kupini ryžto neleisti teroristams tarti paskutinio žodžio, neleisti triumfuoti baimei, o kaip tik parodyti, jog išpuolių kvartaluose įprastinis gyvenimas vėl grįžta į savo rit­mą. Ypač tai buvo justi prie „Bataclan“ koncertų salės. Vakare ten nusidriekė ilgiausios žiūrovų eilės, o iš reklaminio stendo žvelgianti kultinio komiko Coluche’o su klouno nosimi nuotrauka, atrodė, juokiasi iš teroristų ir niekais verčia visus jų bandymus bauginti. Prie „Bataclano“ susirinkusi minia buvo nepaprastai marga – įvairiausių socialinių sluoksnių, religijų, odos spalvos ir pažiūrų žmonės... Turbūt būtent tokiomis akimirkomis gali suprasti, ką iš tikrųjų reiškia žodžiai Liberté Egalité Fraternité.

Praėjo beveik dveji metai po išpuolių. Tada, 2015-ųjų pabaigoje, nė neįtariau, kad restoranas „La belle équipe“ taps nuolatine mano susitikimų ir pasisėdėjimų su kurso draugais ir dėstytojais vieta. Kaskart, kai apie tai pagalvoju, nusišypsau – tai juk ir mūsų šioks toks indėlis į atsaką teroristams. Vive la Vie!“ (Rokas Morkūnas)

Roko Morkūno nuotraukos

{source}
<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fmedia%2Fset%2F%3Fset%3Da.1599200043506552.1073742053.321208957972340%26type%3D3&width=600" width="600" height="780" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true"></iframe>
{/source}