Algis Kasparavičius. „Toršeras"

Algis Kasparavičius. „Toršeras", 2014. Iš galerijoje (AV17) (Aušros Vartų g. 17, Vilnius, www.av17gallery.com) iki vasario 13 d. veiksiančios skulptoriaus A. Kasparavičiaus parodos „Išeitys". Parodoje pristatomos per pastarąjį pusmetį sukurtos skulptūrinės instaliacijos, skulptūros. Autorius savo darbuose tyrinėja žmogaus emocinį ir psichinį pasaulį, ryšį su jį supančia aplinka. Kūryboje ieško naujų išraiškos būdų, pasitelkia netradicines priemones ir medžiagas, kūriniams naudoja betoną, tekstilę, metalą ir industrines medžiagas.

Parodoje eksponuojamos skulptūrinės instaliacijos – tai menininko sugalvotų įvykusių ar dar įvyksiančių atsitikimų scenos. Pagrindiniu šių kūrinių prasmės, vietos ir santykio su žiūrovu matu pasirinktas laikas. Mąstydamas apie žmogaus gyvenimą, kaip apribotą ir priklausomą nuo laiko, linijiško ir senkančio, autorius siekia užfiksuoti kitokią laiko patirtį, kuri yra įgyjama stiprių išgyvenimų ir svarbių gyvenimo momentų metu.

Taip nugalimas žemiškas laikas ir priartėjama prie dieviškosios amžinybės. Parodos idėjai svarbus dviprasmiškas pavadinimas. Išeitis – tai sprendimas, priimtas konkrečioje situacijoje, bet taip pat fizinis arba dvasinis persikėlimas arba „išėjimas". „Išeitys" – tai „atvėrimo" momentų ir laiko sankirtų kontempliacija, kuriai vykstant mėginama susitaikyti su neišvengiamai dylančiu ir senkančiu laiku.

Algis Kasparavičius. „Toršeras"