Almyra Weigel. „Perskaityk pats"

Almyra Weigel. „Perskaityk pats", laikraščiai, siūlai, vyniojimas. Iš Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1 / Jogailos g. 13, Vilnius) iki rugsėjo 30 d. veiksiančios A. Weigel objektų ir instaliacijų parodos „Debesuota su pragiedruliais".

„Almyra Weigel – šiuolaikinio meno kūrėja, plataus akiračio menininkė, kūryboje besigilinanti tiek į šiandienos pasaulio problemas, tiek ir į tradicijų, atminties, įpročių vaidmenį individo gyvenime. Pasak Thomaso Weigelio, menininkę domina įtampos laukas tarp tradicinių kultūrinių stereotipų ir nepaliaujamo išorinio poveikio, kurį nuolat patiria šiuolaikinis žmogus.

Almyra Weigel kartu su dailininkėmis Laima Oržekauskiene, Vita Gelūniene, Lina Jonike, Loreta Švaikauskiene, Monika Grašiene, Inga Likšaite ir kt. priklauso tiems kūrybingiesiems menininkams, XXI a. pradžioje atvedusiems Lietuvos profesionaliąją tekstilę į kūrybinį pakilimą ir tarptautinį pripažinimą. Šios menininkės stipriai pakeitė tekstilės meno sampratą: atsisakyta siaurai taikomo meno ir pereita prie konceptualiosios tekstilės. Almyros Weigel asmeninis įnašas –­ autorinių technikų novatoriškumas, prasmingas neįprastų netekstilinių medžiagų naudojimas, populiariųjų šiuolaikinio meno temų, tokių kaip tradicijos ir dabarties santykis, moteriškumas, emancipacija, praturtinimas konceptualiais tekstilinės prigimties kūriniais.

Šiandien Almyros Weigel kūryba yra konceptuali ir globali, peržengianti tekstilės ribas. Naujoje parodoje Almyra Weigel atsiskleidžia kaip šiuolaikinio meno kūrėja, drąsiai preparuojanti globalią realybę. Pagrindinė jos kūrybos tema –­ informacijos ir medijų gijomis apraizgytas pasaulis, almantis daugiakalbiais informacijos srautais ir žinių gausa."

Rasa Andriušytė-Žukienė