Arūnas Kulikauskas. „Sūpynės“

Arūnas Kulikauskas. „Sūpynės“. Iš Panevėžio fotografijos galerijoje (Vasario 16-osios g. 11, Panevėžys) iki rugpjūčio 16 d. veiksiančios A. Kulikausko fotografijų parodos „Du pasauliai, šiapus ir anapus“.

„Paroda ėmė gimti tuomet, kai žmona nupirko bilietus į Lietuvą – į vieną pusę. Išėjau iš studijos Manhatane ir ne namo pasukau, o pradėjau griebti vaizdus, lyg norėdamas juos pasiimti su savimi. Vaizdus, kurių, žinojau, pasiilgsiu“, – sako autorius, daugiau kaip dvidešimt metų gyvenęs Niujorke, prieš kelerius metus su šeima grįžęs į Lietuvą ir įsikūręs Samantonių kaime Ukmergės rajone. Pasak A. Kulikausko, fotografuoti jis nesiliovęs ir Lietuvoje, juolab kad po dvidešimties nebuvimo metų pasaulis čia pasirodė besąs savotiškas. „Telefonu, kuriame įdiegta speciali programa, nekomponuodamas ir nesistengdamas kurti meno, fiksavau gyvenimo kąsnelius: savo namus kaime, buitį, gamtą, artimuosius, vietas, kuriose apsilankiau“, – pasakojo fotografas.

Taip nespalvotose fotografijose šalia neturistinių Niujorko vaizdų atsirado Lietuva, pamatyta smalsiu, nustebusiu, tyrinėjančiu, apmąstančiu ilgai tėvynėje negyvenusio ir iš naujo ją atrandančio fotografo žvilgsniu. Fotografas dirba įvairia technika, jau keliolika metų naudoja „Polaroid“ medžiagas. Lietuvoje yra surengęs fotografijų, atliktų savadarbėmis „pinhole“ kameromis, parodą.

Arūnas Kulikauskas. „Sūpynės“