Indrikio Gelzio videodarbo „Be pavadinimo" kadras

Indrikio Gelzio videodarbo „Be pavadinimo" (2014) kadras. Iš galerijoje „Vartai" (Vilniaus g. 39, Vilnius) iki vasario 7 d. veiksiančios latvių menininko I. Gelzio parodos.

Dviejose galerijos salėse pristatoma iš skirtingų elementų sudaryta instaliacija. I. Gelziui aktuali suvokimo tema, kuri atskleidžiama per tam tikrą siurrealistinę situaciją: vienoje iš galerijos salių rodomas videodarbas, kuriame trys žiūrovai stebi tris vienodus paveikslus. Gretimoje salėje – eksponuojamos dvi identiškos, tačiau skirtingo mastelio medinės lentynos ir tie patys paveikslai, kurie rodomi filme. Keistą scenografiją papildo gipsinės pėdų atliejos, „keliaujančios" pro salėse išdėstytus objektus ir juos tarsi sujungdamos tarpusavyje. Instaliacija iliustruoja iš pažiūros įprasto proceso –­ suvokimo – komplikuotumą, teigiant, jog skirtingi individai tuos pačius objektus mato skirtingai, o tapatumas yra visuomet kvestionuotina kategorija. Jeigu du žiūrovai vienu metu žiūri į tą pačią lentyną ir mato ją skirtingai, galbūt iš tikrųjų yra dvi paralelinės realybės, kuriose yra dvi lentynos, stovinčios dviejose galerijose? Menininko kūriniai tiria paaiškinamumo ribas, tarsi pratęsdami prancūzų fenomenologo Maurice'o Merleau-Ponty mintį, jog menas –­ tai privilegija padaryti regimas tas kasdienio gyvenimo briaunas, kurių neįmanoma fiziškai pamatyti ir pajusti.

I. Gelzis (g. 1988 m.) yra surengęs tris parodas Latvijoje. 10-ajame tarptautiniame šiuolaikinio videomeno festivalyje „Ūdensgabali", Rygoje, pelnė specialųjį prizą.

Indrikio Gelzio videodarbo „Be pavadinimo" (2014) kadras