Joano Fontcubertos „Istorijos krizė“

 Fotoreportažas iš Kauno fotografijos galerijoje iki birželio 27 d. veiksiančios Joano Fontcubertos parodos „Istorijos krizė“. Ekspozicijos nuotraukos – Gintaro Česonio.

Parodoje „Istorijos krizė“ Joanas Fontcuberta, gerai žinomas menininkas, meno istorikas, kuratorius ir pedagogas, kurio kūryba jau seniai metė iššūkį plačiai paplitusioms fotografijos ir istorijos idėjoms, pristato tris per ilgą karjerą įgyvendintus projektus:

„Menininkas ir fotografija“ atskleidžia fotografijos vaidmenį modernistiniame mene, remiantis žymiausių XX a. Ispanijos tapytojų Picasso, Miró ir Dalí fotografiniais eskizais. Šiame projekte – autoriaus įžvalgos tiek apie tapybą, tiek apie fotografijos pobūdį.

„Trepat: avangardinės fotografijos atvejo studija“ tyrinėja 4-ajame dešimtmetyje įgyvendintą vieno fabriko dokumentacijos projektą. Ispanijos gamyklą dokumentavo tokie meistrai kaip Walkeris Evansas, Albertas Rengeris-Patzschas, Moholy-Nagy, Charlesas Sheeleris ir Man Ray. Šis projektas aprėpia esminius XX-ojo amžiaus fotografijos judėjimus, pradedant dokumentika, baigiant futurizmu, Neue Sachlichkeit ir siurrealizmu.

„X. B.“ prikelia primirštą Ximo Berenguerio (1947–1978), anksti mirusio, mažai žinomo jauno gatvės fotografo, kūrybą. Jo neseniai iš naujo atrastuose darbuose užfiksuota Ispanijos energija ir atkaklumas 70-aisiais, Franco eros pabaigoje.

 

Joano Fontcubertos „Istorijos krizė“
„Gorila, papūga ir angelas rojaus soduose. Iš parodos „Joan Fontcuberta: Istorijos krizė“

 

 

Draugai