Karikatūros iš konkurso „Vynas ir kava"

II vieta – Igoris Smirnovas (Maskva, Rusija)

III vieta – Šarūnas Jakštas (Vilnius, Lietuva)

Vynas ir kava – tai ne tik malonių gyvenimo akimirkų teikėjai, bendravimo tarpininkai. Neprotingai vartojami jie kenkia žmogaus sveikatai. „Vyno klubas", kavos parduotuvių bei kavinių tinklas „Šviežia kava" ir Lietuvos karikatūrų portalas caricatura.lt šių metų sausio–gegužės mėnesiais surengė socialinės karikatūros konkursą „Vynas ir kava". Organizatoriai pakvietė karikatūristus ir visuomenę linksmai pažvelgti į vyno ir kavos
Lietuvoje gėrimo kultūrą ir tradicijas, pasišaipyti iš mūsų silpnybių bei ydų.

Konkursas vyko dešimčia etapų – turų. Jam atsiųsti darbai buvo publikuojami Lietuvos karikatūrų portale: www.caricatura.lt/wine-coffee. Ten jas galima peržiūrėti ir dabar. Portalo lankytojai galėjo vertinti pateiktus darbus ir balsuoti už juos. Kas dvi savaitės buvo renkami turo nugalėtojai. Jiems konkurso rėmėjai teikė vertingus prizus.
Konkurse dalyvavo 33 karikatūristai – 20 iš Lietuvos ir 13 iš užsienio šalių, pateikę 195 kūrinius (126 Lietuvos ir 69 užsienio autorių darbai). Portale publikuota (konkurse dalyvavo) 140 karikatūrų, tad išrinkti nugalėtojus nebuvo lengva. Konkursą vainikavo geriausių parodos rėmėjų atrinktų 29 karikatūrų ekspozicija vyno šventės „Vyno dienos 2013", vykusios gegužės 24–25 dienomis Šiuolaikinio meno centre, Vilniuje, metu. Ten buvo paskelbti ir konkurso nugalėtojai:

I vieta – Justinas Račinskas (Vilnius, Lietuva);

II vieta – Igoris Smirnovas (Maskva, Rusija);

III vieta – Šarūnas Jakštas (Vilnius, Lietuva).

Lietuvos karikatūrų portalas caricatura.lt