Klasikos metamorfozės, arba „Mūsų darbas ‒ Jums, Žiūrovai!“

Fotoreportažas iš Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) veikusios konceptualaus meno parodos „Klasikos metamorfozės 2“.

„Daugelio šalių postmodernistiniame judėjime jau pastebimas idėjų išsekimas, dvasinės krizės simptomai. Tačiau visur gyvena ir kuria daug puikių dailininkų, tęsiančių tapybos, skulptūros, konceptualizmo tradicijas. Viena tokių ‒ „Klasikos metamorfozių“ kūrybinė grupė. Pagrindinis jos narių bruožas ‒ sunkus kasdienis plušėjimas prie molberto, susikaupimas, darbo prakaite gimstantys kūriniai. Kiekviena paroda (ši ‒ jau antroji, pirmoji vyko 2017 m. Nacionaliniame dramos teatre) tai išėjimas į visuomenę, savo vizijų, idėjų patikrinimas, kad vėl užsidarytum dirbtuvėje rimčiai, darbui.

Neretai mūsų klausia, ką reiškia parodos pavadinimas „Klasikos metamorfozės 2“? Paprastai atsakome, kad tai tapybos, skulptūros, instaliacijos ir konceptualizmo meistrai vienoje vietoje. Tačiau labiausiai ‒ tapybos. Mūsų darbas ‒ Jums, Žiūrovai!“

Parodos menininkai: Darius Bastys, Žilvinas Dobilas, Benigna Kasparavičiūtė, Algimantas Paluckas, Kęstutis Šapoka, Gintaras Znamierowski.