Konstantinas Gaitanži. „Black Angel’s Deep Dream“ ir „Juodasis angelas“. Iš A. Mickevičiaus muziejaus rūsyje (Bernardinų g. 11, Vilnius) spalio 29–lapkričio 7 d. veiksiančios Konstantino Gaitanži parodos „Vėlinės“.
„Demonstruojami darbai yra sukurti ir vien autoriaus, ir bendradarbiaujant su „Google Deep Dream“ dirbtiniu neuronų tinklu. Dirbtiniai neuronų tinklai iš principo skiriasi nuo tradicinės „skaičiavimo mašinų“ kompiuterijos, jie veikia labiau kaip biologinės smegenys. Tokiems tinklams tobulėjant, pamažu yra naikinamas skirtumas tarp mašinos ir organizmo. Jie gali atpažinti ir netgi generuoti unikalius, nepakartojamus, nenuspėjamus vaizdus. Šie tinklai nėra žmogaus kontrolės zonoje. Tai intriguoja ir kartu gąsdina.
Sprendimas perleisti savo naujausio tapybos ciklo „Vėlinės“ darbų reprodukcijas yra sąlygotas noro iš naujo apibrėžti menininko vietą pasaulyje, kuriame žmogus nebėra „visų daiktų matas“, kuriame atsiranda nežmogiško kūrybiškumo užuomazgos. „Deep Dream“ yra ir įrankis, ir bendraautoris.
Vėlinės – mirusiųjų šventė. Mirtis – organinių būtybių lemtis. Mirti gali tik tai, kas buvo gyva. Dirbtinio neuronų tinklo funkcionavimo laiko neriboja neišvengiamybė. Mano tikslas yra priversti jį susapnuoti mirtį. Paskui paraštėse aš tik pridedu „baltojo triukšmo“.“ (Konstantinas Gaitanži)