Paweło Kwiatkowskio grafikos darbai

Paweło Kwiatkowskio grafikos darbai iš VGMC galerijoje „Kairė–dešinė" (Latako g. 3, Vilnius) iki kovo 28 d. veiksiančios lenkiškos grafikos mokyklos atstovų Sławomiro Ćwieko, Paweło Kwiatkowskio ir Krzysztofo Tomalskio kūrybos parodos, kuri yra tarptautinės „Krokuvos grafikos trienalės 2015" lydintysis renginys. 

gn nuotraukos

„Grafinis Paweło Kwiatkowskio balsas aiškiai išsiskiria iš trijų besikalbančių menininkų dėl darbų, kuriuose užfiksuoti vaizdai, rodos, yra arčiausiai tikrovės. Į jo grafikos darbus įžengiančių vyrų siluetai iš pirmo žvilgsnio panašūs į fotografinius prancūzų Naujosios bangos užrašus. Vis dėlto netrukus akylesnis žiūrovas pastebės faktus, kurie iš pradžių neatkreipė jo dėmesio.

Vaizduojami žmonės slepia savo veidus, nusisuka nuo žiūrinčiojo, užterlioja savo tapatybę aistringais judesiais (kaip maži vaikai, norintys išbraukti kurį nors žmogų grupiniame portrete), slepiasi giliai šešėlyje, patiria deformacijas. Jie yra, tarsi jų nebūtų, užsiėmę vienas kitu arba panirę savo mintyse. Šių grafikos darbų fotografinis realizmas yra tik iliuzija. Tai formų, virstančių aprangos dalimis, rinkinys. Juoda spalva, pilki atspalviai ir baltos spalvos blyksniai persiklodami sudaro daugiasluoksnę struktūrą, kurioje figūros nyksta ir iš kurios jos išnyra.

Tarp siluetiškai pavaizduotų asmenų staiga netikėtai atsiranda išraiškingi marškinių kraštai ir pečių linijos."

(Marta Raczek-Karcz)