Romualdas Inčirauskas

„...Inčirauskų projektas išties yra viena didžiulė vienos šeimos instaliacija: skulptūra, tekstilė, tapyba, piešiniai, videomenas. Idėjos, sklandančios ore ir būdai joms įgyvendinti. Tai projektas, kuriuo pristatoma ne tai, ką kiekvienas šeimos narys kuria atskirose kamarėlėse, o tai, kas juos vienija: idėjų generavimas ir keitimasis jomis, pakantumas ir fantazija, džiaugsmas, matant kitą kuriantį, o svarbiausia – sugebėjimas būti visiems kartu, išliekant originaliais autoriais. Jie sugeba projektą pristatyti ne kaip „kiekvieno šeimos nario veiklą atskirose kamarėlėse", bet kaip vieningą visumą. Įstengia į jį pasižiūrėti ne tik su pasididžiavimu, bet visų pirma – su humoru, pripažindami kičinį „šeimyninių projektų" aspektą ir sugebėdami jį pakreipti savo naudai. Romualdo Inčirausko metalo plastikos jėga ir preciziškumas, Zitos Inčirauskienės kaligrafijos lengvumas ir kruopštumas, Severijos Inčirauskaitės-
Kriaunevičienės originalumas ir Kazimiero Inčirausko konceptualumas susilieja į vieną visumą. Atskirų šeimos narių kūriniai, papildydami vienas kitą, sukuria naujus derinius ir naujas prasmes."

Jurgita Ludavičienė

Kazimieras Inčirauskas. „O jūs, vaikai, taip darykit“ (fragmentas)

Romualdas Inčirauskas. Skulptūra „Durbė, Žalgiris ir kiti mano vaikystės mūšiai“ (fragmentas). Iš Šiaulių dailės galerijoje (Vilniaus g. 245, Šiauliai) iki 2013 m. sausio 16 d. veiksiančios parodos „Inčirauskų projektas – 40“.