Venecijos bienalė. „Saulė ir jūra (Marina)“

Fotoreportažas iš operos-performanso „Saulė ir jūra (Marina)“ 58-ojoje Venecijos bienalėje. Laimos Kreivytės ir Godos Aksamitauskaitės nuotraukos.

„58-ojoje tarptautinėje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje Lietuvai atstovauja menininkių Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės ir Linos Lapelytės opera-performansas „Sun and Sea (Marina)“ („Saulė ir jūra (Marina)“), prodiusuojamas Nidos meno kolonijos. Kūrinys nebuvo visai nepažįstamas – užsimezgęs rezidencijos Vokietijoje metu, vėliau pirmą kartą pristatytas Nacionalinėje dailės galerijoje, Vilniuje, sulaukė pripažinimo ir galiausiai buvo atrinktas važiuoti į vieną prestižiškiausių šiuolaikinio meno renginių pasaulyje. Per bienalės atidarymą 6 dienas iš eilės atlikėjai gyvai dainavo 10–19 val., o kartais net ilgiau, miniai eilėje ūžiant, kad labai nori patekti vidun, – autorės turėdavo prašyti nors truputį pratęsti pasirodymą. Jį pamatė tiek paprasti meno mėgėjai, tiek meno pasaulio elitas, tiek venecijiečiai, gyvenantys paviljono kaimynystėje.

Minia ūžė ne be reikalo – norėdami užeiti į „Auksiniu liūtu“, aukščiausiu apdovanojimu, įvertintą nacionalinį paviljoną eilėje turėjo praleisti po porą valandų. Nespėjusiems pamatyti pasirodymo gyvai, instragramas lūžta nuo trumpų filmuotų ištraukų, o iki pat spalio 31 d. atlikėjai ir savanoriai visai dienai nuguls ant lietuviško smėlio kiekvieną šeštadienį.“ (Goda Aksamitauskaitė)

Venecijos bienalė. „Saulė ir jūra (Marina)“