Vilniaus menininkų dirbtuvės. Nerijus Erminas

Nerijus Erminas (g. 1976) – gerai žinomas konceptualiosios skulptūros kūrėjas. Jo darbai siužetiški, pasakojantys istorijas, kviečiantys diskutuoti. Perkonstruodamas kasdienybėje sutinkamas medžiagas ar daiktus, pavyzdžiui, senas padangas, baldines plokštes, autorius ragina kitaip pažvelgti į mus supantį pasaulį. „Ermino kūrinių multimedžiagiškumas lygus multikultūriškumui, kai sovietmečio artefaktai, nešantys praeities krūvius, įtaisomi greta į dabarties problematiką rodančių daiktų ar jų darinių“, – pasakoja menotyrininkė Aistė Kisarauskaitė. Taip N. Ermino konstruktai šmaikščiai ir mąsliai skrodžia kultūros lauką. Ir nieko keista – vien pažvelgus į jo dirbtuvės kiemą matyti apstybė visokiausių daiktų ir daiktelių. Čia jie laukia progos būti panaudoti kūryboje, virsti kažkuo kitu. Menininkas svarsto: „Smagu, kai daiktai įgyja antrą kvėpavimą. Kūriniai tada įgauna savitą krūvį.“

N. Erminas studijoje Pakalnės g. įsikūrė 2001-aisiais atvykęs studijuoti į Vilnių. Šie namai ne tik sutalpino kūrybišką studijų metų šėlą, čia menininkas sukūrė šeimą, augino vaikus, kol galiausiai persikėlus gyventi kitur, statinys liko kūrybos namais.

Vienais metais netoliese vykstant statyboms, N. Erminas šalia studijos rado kaukolę. Ji, kaip laikinumo ir amžinumo simbolis, įkvėpė sukurti instaliaciją „Aš būsiu pasirengęs, kai tu ateisi“ (2016). Taigi kaukolė savitai pratęsė gyvenimą, tapo dalimi pasakojimo, kuriame jungiasi metafizinis ir fizinis pasauliai, praeitis ir ateitis.

N. Ermino kūryba liudija, kad pasaulyje viskas tęsiasi, vieni pasakojimai pratęsia kitus, vieni daiktai virsta kitais, o kultūros audinyje pradėti istoriją nuo nulio būtų trumparegiška.

Zigmas Pakštaitis

 

Daivos Kairevičiūtės nuotraukos

 

Daivos Kairevičiūtės nuotraukos

 

Daivos Kairevičiūtės nuotraukos
Daivos Kairevičiūtės nuotraukos