Virginijus Kinčinaitis. Museion

Ką galima spręsti apie žmones iš jų veiklos muziejuose? Ką galima spręsti apie muziejus iš to, kaip juose elgiasi lankytojai? Ką galima spręsti apie visuomenę iš įvykių jos meno erdvėse?

 

 

Fotografas Virginijus Kinčinaitis kviečia kelti šiuos ir daugelį kitų klausimų. Jo fotografijų ciklas „Museion“ pristato nuotraukas iš Madrido, Londono, Kembridžo, Paryžiaus, Vienos, Romos, Florencijos, Hamburgo, Brėmeno muziejų bei meno institucijų, aplankytų 2022 metais. Fotografas rašo: „Objektyve atsiduria muziejinės erdvės, žiūrovų ir kūrinių sąveikos drama. Aukštosios kultūros terpėje atsiranda popkultūros elementų, šedevrų aurą keičia masinės kultūros fetišai, muziejinę kontempliaciją išstumia turistinis nuobodulys ir asmenukės. Todėl neatitiktinai cikle „Museion“ gretinami provincialių muziejų, masinių atrakcionų ir prestižinių parodų vaizdai, ieškoma netikėtų sąveikų tarp pramoginių reginių ir šiuolaikinio meno eksponatų.“

V. Kinčinaitis tyrinėja kultūrinio turizmo ir kultūros vartojimo tendencijas, leidžia pažvelgti, kaip keičiasi tiek parodų lankytojų būsenos ir elgsena, tiek ir pačių muziejinių erdvių scenografija, požiūris į kuriamas parodas.

Daugiau V. Kinčinaičio darbų galima pamatyti Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4) gruodžio 16–sausio 21 d. veikiančioje mobiliografijos parodoje „Museion“.


Virginijus Kinčinaitis – LR Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas, menotyrininkas, kuratorius, fotografas, aktyviai dalyvaujantis visuomeninėje ir menotyrinėje veikloje, paskelbęs kelis šimtus teorinių, kultūrologinių ir kritinių straipsnių, išleidęs tris monografijas bei sudaręs keletą leidinių.

 

Virginijus Kinčinaitis. Iš ciklo „Museion“, 2022