Žemės ir aplinkos meno „Balansas“ Kairėnuose

 Fotoreportažas iš  Žemės ir aplinkos meno parodos „Balansas“ (kuratorė Inga Raubaitė) VU Botanikos sode Kairėnuose (Kairėnų g. 43, Vilnius. www.botanikos–sodas.vu.lt ). Žilvino Višinsko nuotraukos.

 

Žemės ir aplinkos meno „Balansas“ Kairėnuose

 

Vilniaus universiteto botanikos sodas Kairėnuose – unikali vieta, kurioje jau antrą dešimtmetį, nuo 2003 metų, vyksta  Žemės ir aplinkos menų parodos. Kol kas tai pirmas ir didžiausias Lietuvoje šių menų projektas „Gamta ir Menas“.

„Balansas“ – tai 16-oji šio projekto paroda, kurioje dalyvauja keramikai, skulptoriai, tapytojai, tekstilininkai, floristai ir kt. Didžioji dalis kūrinių yra žemės meno (Land art) darbai, sukurti naudojant tik gamtines medžiagas ir aplinkos meno (Environmental art) darbai, sukurti iš įvairių dirbtinių medžiagų, integruoti į tam tikrą erdvę, pritaikyti prie vietinio gamtovaizdžio.

 

Žemės ir aplinkos meno parodoje „Balansas“ kūrinius pristato:

Arvydas Ališanka, Audronė Sabalytė-Burbulienė, Aušra Jasiukevičiūtė, Eglė Maskaliūnaitė-Butkuvienė, Greta Kardi-Kardišiūtė, Irina Troma, Juozas Masiulis, Karolina Kunčinaitė, Kristina Šaltytė ir Domas Ignatavičius, Mantas Maziliauskas, Martynas Gediminas, Raima Drasutytė, Rūta Dzindziliauskaitė, Saulė Elena Jurgelytė ir Dali Rust, Tomas Lagūnavičius, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija. Atidaryme dalyvavo VU Kinetinis teatras (vad. Andrius Pulkauninkas).

Parodos eksponatus ir instaliacijas galima stebėti iki spalio 31 d. (dėl nepalankių oro sąlygų, kai kurie darbai gali sunykti ir anksčiau).

 

Daugiau apie buvusias parodas ČIA

 

Žemės ir aplinkos meno „Balansas“ Kairėnuose