Žilvinas Kempinas. „Lėta eiga“

Žilvinas Kempinas. „Lėta eiga" („Slow motion"). Jeano Tinguely muziejus, Bazelis.

J. Tinguely muziejuje Bazelyje birželio 4 d. atidaryta (veiks iki rugsėjo 22 d.) personalinė Ž. Kempino paroda. Menininko kūryba, eksponuojama 1500 kv. metrų erdvėse, kuria savitą dialogą su Jeano Tinguely darbais. Niujorke gyvenantis Žilvinas Kempinas, naudodamas paprasčiausias priemones, kuria kinetinius minimalistinius darbus, atmosferines erdvines instaliacijas, kurios ne tik techniškai sudėtingos, bet ir įspūdingos vizualiai. Jis žaidžia oru, lengvumu, o kūrinių reljefus lemia laikas ir atsitiktinumas. Ž. Kempino kūrybą galima pavadinti „šviesiąja Mėnulio puse". Gravitacija tarsi išnyksta, kai įvairiausių tonų šviesa prasiskverbia pro instaliacijų medžiagas, įkvėpdama joms gyvybę. Jo darbai – tai kelionė į Čia ir Dabar, į suvokimo mechanizmus, energijos klodus, erdvių formavimo eskizus.

Kūrinius sudaro optiškai ir fiziškai svaiginantys estetiniai įvykiai. Ž. Kempinas naudoja paprastas, bet kartu netradicines priemones – vaizdo juostas, ventiliatorius, fluorescentinių lempų vamzdelius – ir derina jas su erdve, ritmu, oru bei šviesa. Taip išgaunamas itin sudėtingas efektas, apimantis visus pojūčius, keičiantis vietos, laiko ir judėjimo suvokimą. Autoriaus kūriniai visada nukreipti į stebėtoją, kuris tampa teatralizuotos, dažnai minimalistinės aplinkos veikėju.

Parodą kuruoja J. Tinguely muziejaus direktorius Rolandas Wetzelis. Žilviną Kempiną atstovauja galerija „Vartai" Vilniuje, „Yvon Lambert" Paryžiuje ir „Galeria Leme" San Paule.


 

 Savaitraščio  galerijoje – Artūro Valionio fotografijos