Fotoreportažas iš galerijoje (AV17) (Vilnius) iki birželio 9 d. veiksiančios Andriaus Ermino parodos „Atminties kambariai“. Andriaus Ermino ir Laimos Milkintės nuotraukos.
Andrius Erminas gerai žinomas dėl savo konceptualių, jautrių ir asociatyvių skulptūros objektų bei instaliacijų. 50 metų jubiliejų švenčiantis menininkas personalinėje parodoje „Atminties kambariai“ pristato naujausius kūrinius, plėtojančius autoriaus kūrybai aktualias temas. Joje svarbus asmeninių patirčių įprasminimas, kuriame skulptorius nagrinėja individualumo, autorystės, atminimo, sėkmės ir nesėkmės koncepcijas. Laimėjimai paprastai būna aukštinami ir švenčiami, tačiau dažnai nepastebima jų kaina. Jie įamžinami įvairiuose daiktuose, užpildančiuose mus supančią aplinką ir ją paverčiančia savotišku atsiminimų muziejumi. Pergalės trofėjai, turintys perteikti asmens pasididžiavimą, parodoje yra panaikinami ir tampa žmogaus tuštybės atspindžiu. Būtent šiai parodai sukurti įvietinto meno ir ready-made darbai, kuriems pagaminti naudojamos autoriaus pamėgtos medžiagos, kaip medis, kartonas, kaulai ir kt. Šie kūriniai ir šviesos pagalba kuriama atmosfera skatina iš naujo įvertinti asmeninių pasiekimų, trofėjų reikšmę.
Vieni svarbiausių A. Ermino kūrybos principų – kalbėjimas nuorodomis, menamo naratyvo konstravimas bei kasdienių, panaudotų, lengvai atpažįstamų daiktų ir medžiagų transformavimas į naują, simbolišką skulptūrinį kūną. A. Erminas netikėtų jungčių pagalba, ne tik keičia daiktų prasmes, bet ir vidines savybes, paversdamas juos įtampos, filosofinių idėjų ir asmeninių patirčių pripildytais ženklais. Šiuose darbuose galime atrasti nuorodų į tarpžmogiškas, egzistencialistines temas, dialektinių priešybių, tokių kaip mirtis ir gyvybė, kultūra ir gamta, tradicija ir šiuolaikiškumas apmąstymus, pasiduodančius žiūrovo interpretacijai.