Thaddeuso Romerio nuotrauka

Thaddeuso Romerio nuotrauka

Thaddeuso Romerio nuotrauka iš Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius) iki birželio 16 d. veiksiančios Th. Romerio (Kanada) fotografijų parodos „Malibâ", skirtos Tarptautinei Afrikos dienai.

„2005 m. kaip profesionalus fotografas lydėjau šveicarų humanitarinės pagalbos grupę, dirbančią Bandiagaros plynaukštės kaimuose. Man, kaip kanadiečiui, šis pirmas susitikimas su Afrika buvo sukrečiantis. Pirmiausia didžiulį įspūdį darė skurdas ir chaosas, kuris, rodos, viešpatavo visur. Tačiau pasikalbėjęs su žmonėmis ir pažinęs lankomas vietas atradau vietos žmonių dvasios turtingumą, šilumą ir stiprų orumo jausmą. (...)

Daugelis parodos portretų ir vaizdų nufotografuoti Harmatano sezono metu. Tai laikas, nuo gruodžio iki vasario, kai visoje Vakarų Afrikoje pučia dulkes ir smilteles nešantis dykumų vėjas. Tokiu metu natūrali šviesa tampa blankesnė ir minkštesnė. Kad galėčiau fotografuoti žmones natūralioje aplinkoje, keldavausi apie 5.30 val. ryto ir eidavau prie vandens šulinių – rytinės veiklos centro kiekviename kaime. Tyliai įsitaisydavau ir laukdavau prieš mano akis išsiskleisiančių scenų. (...)

Nuotraukomis papasakoti apie Malį, iki 1960 m. buvusią Prancūzijos koloniją, ypač aktualu šiandieną, kai vėl įsisiūbavo ginkluotas konfliktas, pagrindinei etninei mažumai – islamą išpažįstantiems tuaregams – norint įsteigti islamišką Azavado valstybę. (...)

Parodyti savo nuotraukas Lietuvoje man ypatinga garbė ir malonumas, nes mano šaknys – Lietuvoje, kurioje gimė, augo ir savo valstybei tarnavo ne viena Riomerių giminės karta." (Thaddeusas Romeris)