Liudmila Ulickaja

Pokalbis su L. Ulickaja – čia

LM galerijoje – Aldonos Gustas eskizai iš ciklo „Plaukiančios“ (iš galerijos „Aukso pjūvis“ rengtų parodų, www.auksopjuvis.lt).

„Vanduo. Tekantis, raibuliuojantis, lašantis. Skaidrus ir gelmiškas. Melancholiškas. Siaučiantis. Nuplaunantis, atspindintis, pasiglemžiantis. Kiek bežvelgsi į jo paviršių – su kiekvienu akių mirksniu jis bus kitoks. Vanduo yra permainingas. Jis palieka pėdsakus, tačiau nesileidžia sulaikomas. Nuslysta kūnu ir pranyksta. Ekspresyviuose autorės kūriniuose pagrindinis raiškos elementas yra linija: plona, paini, vietomis išdylanti ir nutrūkstanti. Iš linijos A. Gustas kuria ne tik nevaldomą stichiją, bet ir žmogaus – moters – pavidalą. Savo estetika primindamas automatinio piešimo kūrinius, pasikartojantis moters pavidalas įgauna antgamtiškų bruožų.“ (Ainė Jacytė)

Maironio lietuvių literatūros muziejuje iki 2017 m. vasario 1 d. veiks Aldonos Gustas piešinių paroda „Moterys su burnomis“ (ciklą Lietuvoje pristato Goethe’s institutas Vilniuje kartu su Berlyno galerija THE BROWSE GALLERY).

Liudmila Ulickaja. Ugnės Žilytės piešinys