„MEEL. VAHTRA. FARKAS_idealistinė funkcija"

Iš Šiuolaikiniame meno centre (Vokiečių g. 2, Vilnius) iki kovo 18 d. veiksiančios parodos (kuratorė Maria Arusoo) „MEEL. VAHTRA. FARKAS_idealistinė funkcija", kurioje pristatomi trys skirtingų kartų estų menininkai Raulis Meelis, Anu Vahtra ir Dénes Farkas. Juos sieja erdvinė poezija.

Menininku tapęs inžinierius Raulis Meelis nuo XX a. 7 dešimtmečio pabaigos kuria išdidinto mastelio pasaulius, naudodamas spausdinimo mašinėlę ir geometrines formas. Jo darbuose yra tiek gyvybingumo, kad atspausdintos raidės tampa figūromis, pasakojančiomis įvairias gyvenimo ir meilės istorijas. Kaip ir Meelio kūryboje, kertiniai fotografo ir staliaus Déneso Farkaso darbų principai yra tekstas ir pakartojimas. Farkas dekonstruoja sakinius ir tokiu būdu subjektyviai perkuria prasmes, kartais net priartėdamas prie autobiografiškumo. Meelio ir Farkaso darbuose daugiausia žaidžiama žodžiais ir kalba, o fotografės ir instaliacijų menininkės Anu Vahtros kūrinių dėmesio centre atsiduria erdvė. Ji kuria įvietinto meno instaliacijas naudodama tinklelį, kuris yra ir darbo metodas, ir rezultatas.

Raul Meel. „Funkcija“, šilkografija ant popieriaus, 1968–1970. Menininko nuosavybė

Dénes Farkas. „Akivaizdi neišvengiamybė (biblioteka)“, instaliacija, 2013. Sukurta specialiai paviljonui 55-oje Venecijos bienalėje. Menininko nuosavybė. gn nuotraukos