Scena iš šokio spektaklio „Salamandros sapnas“

 Mariaus Macevičiaus nuotrauka

Spalio 25–28 dienomis vienoje žinomiausių Vokietijos šokio erdvių – Berlyno „Dock 11“ scenoje pirmą kartą Vokietijoje plačiajai auditorijai pristatomas šiuolaikinis Lietuvos šokis. Programoje – trys lietuvių šokėjų spektakliai – „Taip“, „Salamandros sapnas“ ir „Sibilė“.
Šokio performanse „Taip“, kurį sukūrė Raimonda Gudavičiūtė, Mantas Stabačinskas ir Audronė Molytė, plėtojama viena svarbiausių žmogiškosios egzistencijos temų – meilės sau problema. Spektaklyje Berlyne šoks Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė ir Mantas Stabačinskas; specialiai šiam projektui sukurtą Egidijos Medekšaitės muziką atliks violončelininkė Snieguolė Mikalauskienė.
Berlyno šokio mėgėjai taip pat turės progą pamatyti „Menų spaustuvės“ prodiusuotus spektaklius „Salamandros sapnas“ ir „Sibilė“, atliekamus vienos žinomiausių Lietuvos šokėjų  ir choreografių – Loretos Juodkaitės, sukurtus kartu su režisieriumi Valentinu Masalskiu. „Salamandros sapnas“ 2007 metais buvo apdovanotas Auskiniu scenos kryžiumi už geriausią metų debiutą ir geriausią muziką teatro spektakliui.