Simonas Kuliešis. „Be pavadinimo"

Simonas Kuliešis. „Be pavadinimo", aliejus, drobė, 200 x 165, 2014. Iš Vilniaus dailės akademijos galerijoje „Akademija" (Pilies g. 44/2, Vilnius) iki sausio 24 d. veiksiančios parodos „1/4".

Tai pirmoji paroda iš keturių būsimų renginių ciklo. Tapytojas teigia, kad pagrindinė parodos idėja – žiūrovo ir objekto santykis: „Šia paroda siekiu atskleisti kūrinių gylį, noriu, kad lankytojas į kūrinius žiūrėtų be išankstinio nusiteikimo ir interpretacijos kiltų čia ir dabar, akis į akį susidūrus su ekspozicija."

S. Kuliešis kritikų apibūdinamas kaip abstrakcionistas. Svarbus inspiracijų šaltinis – gamta ir miestas. Paveiksluose sutinkami konkrečių vietovių, upių, gyvūnų pavadinimai, tačiau menininkas juos abstrahuoja palikdamas tik pirminį motyvą, todėl abstrakcija subtiliai dera su santykinai realistinėmis figūromis. Šio jauno menininko kūryba – vienalytė: temos grįžtančios, gimdančios ir tuo pat metu papildančios viena kitą. Nesunkiai identifikuojamos sąsajos tarp klasikinės abstrakčiosios ir šiuolaikinės tapybos.