Herkus Kunčius. Miniatiūros apie Tuminą ir Putiną (4)

Meduolis ir patriotizmas

Putinas, kada vargais negalais lovelėje užmigdavo nenuorama Tu-Pu, naktimis ėmė įkalbinėti Tuminą pagaliau ryžtis – mesti teatrą ir tapti kaimyninės srities prezidentu.

Tuminas kaskart atsikirsdavo griežtu „ne", žadėdamas Putinui verčiau imtis pantomimos ar staliaus amato.

Putinas vartydavosi lovoje, pykdavo, bet gerbė partnerio nuomonę.

 

Žmogiškumo grimasos

Vis dažniau Putinas įvairių ceremonijų metu netikėtai visos šalies akivaizdoje pravirkdavo; išgirdęs dainą apie nuskriaustą milicininką, pamatęs ekrane į gatvę išmestą kačiuką ar išklausęs senolio pasakojimą, kai šiam žūklėje nutrūko dešimties kilogramų lydeka.

Ir tik Tuminas žinojo šių ašarų priežastį, mat dėl valstybės reikalų iš vakaro vonioje slapta prisiliuobęs, Putinas kitą dieną būdavo jautrus ir labai lengvai pažeidžiamas.

 

Atsipalaidavus

Visiškai atsijungęs – kada lovoje Tuminas užsirūkydavo cigaretę ir svajingai pūsdavo dūmų debesis lubų link – Putinas mėgdavo pasakoti apie Demokratinės Vokietijos Drezdeną, senąją Saksonijos sostinę, kur kažkada buvo jo pirmoji darbovietė...

Tuminas mintinai žinojo tas Putino pasakas, saugotas Lubiankos slaptame archyve „neribotą laiką", tad po kelių minučių pertraukęs imdavo meiliai čiulbėti apie gimtąją Lietuvą, jos neįtikėtinai gražią gamtą, deklamuodavo ne tik „Maskaradą" ir „Eugenijų Oneginą", bet ir „Anykščių šilelį", kurį Putinas taip pat mokėjo mintinai.

Tokiu būdu abiem meilės naktis neprailgdavo.

 

Pakylėti virš buities

Visi žinojo – ir tai nebuvo valstybinė paslaptis – kad Putinas ne tik Tuminą beatodairiškai gerbia bei globoja, bet ir myli nesavanaudiška meile.

Kas rytą, prieš einant į darbą, stačiai kaip lapas prilipęs Tuminas patikrindavo, ar viskas tvarkoje: užsegtas Putino antukas, pasiėmė su savimi sumuštinį, turi pinigų ir šalies vadovo pažymėjimą.

Putinas gi, nenusileidžiantis atidumu – visais metų laikais – ne tik pabučiuodavo į skruostą, bet ir apvyniodavo Tumino kaklą vilnoniu šaliku, primindamas, kad tą dieną šalyje gali būti permainingas oras.

„Ar tu taip ir kitais rūpiniesi?" – kartą Tuminas sarkastiškai pajuokavo suveržtu kaklu.

„O ką?!" – sušuko Putinas ir – iš visų jėgų trenkęs automobilio durelėmis – išvažiavo į Kremlių dirbti žmonijos labui.

 

Istorinė tiesa

Plačiajai visuomenei ne paslaptis, kad pamatęs nuotraukoje Tuminą nuogą – be glaudžių – Putinas neteko žado ir jam atsidavė sostinės teatre.
Viskas buvo šiek tiek kitaip.

Putinas – po darbo Kremliuje –­ visada mėgdavo pavartyti žurnalus.

Tą vakarą, įsižiūrėdamas į smagias jaunuomenės nuotraukas, jis susižavėjo žaviu jaunuoliu iš provincijos, kuris žvelgė į Putiną įžūliai, tačiau prasmingai ir, greičiausiai, žinojo atsakymus, kaip susitvarkyti su tuo „maskaradu".

Putino iškviestas į sostinę, Tuminas neturėjo nieko prieš „maskaradą", bet iškėlė sąlygą – pastatys jų tiek, kiek tik nori, ir gyvens su Putinu. Ne mažiau.

Taip ir atsitiko.

 

Įstatymo numatyta tvarka

Putiną apsėdo mintis – įsigeidė apdovanoti Tuminą.

„Kodėl? Už ką? Nes visada jaukūs mūsų namai? Prižiūrėtas Tu-Pu?" –­­ nustebo šluotą apžergęs Tuminas, pakeliui Putinui primindamas, kad abiem Maskvoje ir be premijų smagu.

„Vėliau gali būti per vėlu", – paaiškino Putinas ir dar tą patį vakarą lovoje įteikė Tuminui ordiną „Už nuopelnus Tėvynei".

 

Harmonija

Tuminas niekada nebuvo laukinio sekso vergas, jis labiau mėgo repetuoti. O štai pasiutusiam Putinui rezultatas buvo svarbus. Be to, jis reikalaudavo rezultatą pasiekti ne tik laiku, bet ir atitinkamoje vietoje.
Emocijų nevaldantis Tuminas su šiais Putino įgeidžiais taikėsi, todėl –­ paklusęs nustatytai tvarkai – partneriui papildomų sąlygų nekėlė, o žiūrovai – nors buvo abejojančių –­ už tai Tuminą gerbė.

 

Kūrybinės ambicijos

Pagaliau Tuminas sulaukė lauktos akimirkos – su senąja žmona, oficialiai! – išsiskyrė jo Putinas.
Pasak Putino, buvusi žmona buvo nuolanki, gera moteriškė, bet abiejų jau daug metų niekas nesiejo, juolab

– Putino gyvenime atsirado Tuminas.

Tuminas nuo šios akimirkos ėmė kvėpuoti dar platesne krūtine.

Ta proga – slapta nuo Putino –­ užsimojo pastatyti „Kaip grūdinosi plienas", o vėliau ir kitus Ostrovskio šedevrus. Jo galvoje ėmė gimti pasiutiškos idėjos, kaip, tarkim, gudriau konvertuoti dujų kainas Europoje.