Respublikos vakaro rytas. Užsakė Tomas Dirgėla

„Šildyti žmones turi krosnys ar tam tikri gėrimai, o ne menas."
H. Radauskas


Vienintelis laisvas ir nepriklausomas laikraštis!

 Sankt Peterburge. Ričardo Šileikos nuotrauka

Redakcijos skiltis

Sveiki, gerbiami skaitytojai ir skaitytojos, rankose laikantys pirmąjį ir vienintelį mūsų šalyje laisvo ir nepriklausomo laikraščio numerį. Ar jums jau pabodo melagystės, kurias bando įpiršti įvairūs naujienų portalai? Ar jau seniai nebeskaitote spaudos ne tik dėl pinigų stygiaus? Gal jūsų smegenys jau visai išplautos ir tikite kiekvienu laikraščių, besivadinančių „nepaperkamais ir nepriklausomais", žodžiu? O gal ieškote automobilio, kurio kaina atitiktų kokybę, tačiau ilgai neišsirinkę ir praradę paskutinę viltį pėdinate paspirtukų parduotuvės link? Stop!

Solidžios, verslininko įvaizdį kuriančios juodos spalvos universalios padangos, kurių nereikės keisti nei žiemą, nei vasarą, dėl savo skirtingų dydžių privers Jūsų kolegas galvoti apie gebėjimą suderinti verslumą ir žaismingumą; šlapio šaligatvio spalvos kėbulas su rudomis tarsi rudeniniai medžių lapai dėmėmis praeiviams sukels susižavėjimą ir įspūdį, tarsi šis automobilis sukurtas paties rudens; kailiu aptrauktas vairas net ir šalčiausią žiemos dieną jums suteiks šilumos pojūtį ir leis pamiršti neveikiantį šildymą, o laikraščiais užkamšyti langai į automobilio vidų neįleis šalčio; atsidarinėjant tik vienoms durelėms, Jums nereikės sukti galvos dėl vaikų saugumo, kurie kelionės metu gali jas atsidaryti, iškristi, pakliūti tiesiai po sunkvežimiu ir šitaip sugadinti pastarojo važiuoklę, už kurios remontą sumokėti turėsite Jūs; tik vienas veikiantis žibintas leis tausoti akumuliatoriaus energiją, todėl jį reikės keisti rečiau; saugos diržų nebuvimas suteiks progą naudoti savo mėgstamą kelnių diržą, šitaip automobilio interjerą priartinsite prie savo asmenybės; permatoma plėvele aptrauktą variklį galės matyti kiekvienas ir stebėtis kontrastu tarp jo išvaizdos ir veikimo; net penki dujų balionai nepastatys Jūsų į nepatogią padėtį, kai kelionę turite pabaigti dėl neplanuotai pasibaigusio kuro, o nemalonaus dujų kvapo padės išvengti nemokamai pridedami keturi tualetinio gaiviklio flakonai! Jūs klausiate, kas tai? Jūs klausiate, už kiek tai? Mes atsakome – tai „Opel Kadett" už itin patrauklią 700 litų kainą! Paskubėkite ir papildomai gausite salono medžio apdailą!

Užsak. Nr. 2. Užsakė naudotų automobilių pardavėjas Andrėj ir AB „Albino lentpjūvė"

 

Kriminalai

Policijai pasiskundė vienos įmonės savininkas V. Erslininkas, kad jam jau kuris laikas vidury nakties skambinėja nepažįstami vyrai ir liepia grąžinti skolą kitos įmonės savininkui B. Iznieriui. Pareigūnai išsiaiškino, kad pilietis V. Erslininkas tikrai yra skolingas piliečiui B. Iznieriui, kuris, norėdamas greičiau atgauti skolą, kreipėsi į kriminalinio pasaulio grupuotę „Blogi berniukai". Ši nusikalstama grupuotė padeda ne tik greičiau atgauti paskolintus pinigus, bet taip pat rūpinasi asmenine ar turto apsauga, padeda rasti universalų sprendimą nesutariant su verslo partneriais, siūlo pigiau įsigyti prabangių automobilių, įvairių modelių ginklų savigynai ar nuotaiką pakeliančių maisto papildų.

Užsak. Nr. 3. Užsakė nusikalstama grupuotė „Blogi berniukai"

 

Praėjusią naktį policijos patruliai sustabdė įtartiną automobilį. Pareigūnų įtarimai pasitvirtino, nes minėtos transporto priemonės vairuotojas buvo neblaivus, o šalia jo mėtėsi brendžio taurė, kurią jis gavo nemokamai pirkdamas šokolado ir gvazdikėlių aromatu kvepiančio aukštos kokybės „Brendžio" 0,7 l butelį. Areštinėje paklaustas, ar nesigaili, kad rinkosi būtent šios firmos gėrimą, vairuotojas atsakė: „Tikrai nesigailiu, nes geresnio aukščiausios kokybės ir optimalios kainos derinio rasti neįmanoma. O dar ir originali taurė, kurią gavau dovanų!"

Užsak. Nr. 4. Užsakė AB „Brendis"

Užvakar viename name kilo gaisras. Atvykus ugniagesiams paaiškėjo, kad gaisro šaltiniu galėjo tapti po namu esančiame garaže sprogusi automobilio „Opel Kadett" penkiabalionė dujinė įranga. Manoma, kad gaisrą būtų buvę galima užgesinti, jeigu namo savininkas būtų turėjęs tinkamą nešiojamą gesintuvą.

Užsak. Nr. 5. Užsakė UAB „Volkswagen automobiliai be dujinės įrangos" ir AB „Užgesink pats"

 

Sveikata

Subjurus orams, vis dažniau girdime draugų ir artimųjų nusiskundimų pablogėjusia sveikata. Kartais norėtume į juos visai nereaguoti, tačiau prigimtis liepia nepalikti nelaimėje. Jei skaičiuojate paskutinius savo pinigus ir jau ketinate juos išleisti artimųjų vaistams, sustokite, išeitis yra – mes Jums siūlome pabėgti į Šiaurės Korėją ir šitaip atsikratyti galvos skausmo dėl sergančių giminių! Mes užtikrinsime, kad Jūsų niekada nesurastų, o laisvalaikį galėtumėte leisti darbo stovyklose, kuriose savo laimę ir gyvenimo tikslą rado jau šimtai tūkstančių tokių, kaip ir Jūs. Pasiklausykime, ką sako ten dirbantieji: „Čia aš ramus, nes nebesulaukiu skambučių iš tėvų su prašymais atvežti vaistų" (Yuk Tai Sh), „Aš jaučiuosi saugi ir nesurandama" (Venckienė).

O gal į ramybės oazę norite išsiųsti savo sergančius artimuosius? Siūlykite savo kainą, o mes pagalvosime ir su Jumis susisieksime!

Užsak. Nr. 6. Užsakė Šiaurės Korėjos darbo stovyklų atstovybės Baltijos šalyse Lietuvos skyrius

 

Specialistas pataria

„Respublikos vakaro ryto" redakcija gauna nemažai skaitytojų klausimų dėl rūpimų problemų – labai džiaugiamės tokiu jūsų aktyvumu ir pasitikėjimu vieninteliu mūsų šalyje laisvu ir nepriklausomu laikraščiu.

Tačiau negalime atsakyti iškart į visus klausimus, todėl kitus paliksime tolimesniems numeriams.
Šiandien padėsime poniai Aleksandrai iš Palangos: „Laba diena, labai džiaugiuosi, kad atsirado toks laikraštis, jau seniai tokio reikėjo, nes jis vienintelis rašo teisybę ir nemeluoja, kaip visi kiti laikraščiai, kuriems svarbiausia kuo daugiau užsidirbti ir kuo daugiau apšmeižti savo konkurentus. Apie kitus laikraščius galiu pasakyti tik tiek, kad vienintelis jų geras dalykas yra degumas, daugiau nieko. O Jūsų nuostabiojo laikraščio net deginti nebandau, nes kai perskaitau, dedu į lentyną ir pasilieku kaip tikros, teisingos ir nepaperkamos spaudos pavyzdį, kuris mūsų šalyje šiandien yra labai retas arba net neįmanomas dalykas. Žinoma, iki šiol. Ačiū Jums!"
Į ponios Aleksandros klausimą atsako Pieno tyrimų centro specialistas Kęstutis Pienius: „Pienas yra nepakeičiamas mūsų organizmui – neseniai savo centre ištyrėme, kad jis žmogui svarbesnis net už vandenį. Žinoma, tenka išgirsti pasakymų, kad būtent vanduo palaiko mūsų gyvybę, bet tai yra tik pigus vandentiekio įmonių triukas. Pieno pasirinkimas mūsų parduotuvėse yra be galo didelis, todėl turime žinoti, kokį pieną rinktis, kurios firmos jis geriausias. Kad atsakytume į šį itin svarbų klausimą, ištyrėme visų gamintojų pieną ir likome nustebę – net 99 proc. prekybos centruose parduodamo šio produkto yra paprasčiausias vanduo, ir tik vieno gamintojo gaminiuose radome tikro pieno – tai bendro lietuvių ir prancūzų bendradarbiavimo vaisiaus UAB „A la karvių a la pienas" gaminiai. Jie pasižymi balta, pienui būdinga spalva, taip pat turi ir pieno kvapą, tačiau visa tai suderinta su naujausiomis technologijomis ir šios bendrovės pieną galite laikyti saulėje net 24 mėnesius, o jis išliks šviežias, koks ir buvęs! Tad kodėl turėtumėte rinktis vandenį, kai galite rinktis tikrą pieną? „A la karvių a la pienas" – prancūziškos technologijos už lietuvišką kainą!

Užsak. Nr. 7. Užsakė „Respublikos vakaro rytas" ir UAB „A la karvių a la pienas"

 

Knygų kampas

Skaitymas – tai ir poilsis, ir pramoga. Tačiau kaip išsirinkti iš tos gausybės, iš tos milžiniškos knygų pasiūlos tą vienintelę ir vertingą, dėl kurios nebūtų gaila mūsų labai brangaus ir neįkainojamo laiko? Galima rasti įvairių interneto portalų ar kultūrinių leidinių, kuriuose skiriama nemažai vietos knygų apžvalgoms – tačiau neapsigaukite ir nepamirškite, kad tik pas mus rasite objektyvią informaciją apie literatūros naujienas!
Artimiausiuose numeriuose susipažinsime su knygų serija „Darbo dienų skaitiniai", o šiandien į mūsų akiratį pakliuvo naujausias leidyklos „Asinus ad lyrum" darbo vaisius, Domo Tirgėlos erotinis meilės romanas „50 rusvų atspalvių" iš „Savaitgalio skaitinių" kolekcijos. Literatūros kritikai šią knygą apibūdina kaip realiausią pretendentę į nerealiausią premiją, o skaitytojai nelieka abejingi šiems kritikų žodžiams.

Siūlome paskaityti ištrauką ir patiems tapti šio būsimojo thebestofthebestselerio veikėju: „Grįžęs į savo vieno kambario butą ir net nespėjęs nusirengti, Jeronimas nieko nelaukdamas savo tvirtomis statybininko rankomis apnuogino josios rusvą šlaunį. Smarkiai sugriebęs ir porą kartų vyriškai spustelėjęs, Pituchas (taip jį vadino kolegos statybininkai) nebegalėjo susivaldyti, jo burnoje ėmė rinktis seilės, netrukus jų ėmė daugėti ir dalis išsiveržė lauk pro lūpas, pageltusias nuo per dažno rūkymo. Jis sėdėjo apsiseilėjęs ir drebėdamas, nes jau buvo vėlyvas ruduo, o taupūs kaimynai įjungti šildymo dar kol kas neketino, ir pašnibždomis, glostydamas josios dar šiltą šlaunį, ištarė: „Ar aš išdrįsiu tai padaryti, ar išdrįsiu?" Ir Jeronimas išdrįso – dvylika metų išbuvęs vegetaru, jis godžiai krimstelėjo prekybos centre ką tik iškeptą paskrudusią vištos šlaunelę. Jos sultingumas, jos prieskoniai ir maistinė vertė Jeronimo nepaliko abejingo, ir jau nuo kitos dienos jis pradėjo valgyti vien vištieną: keptą, virtą ar troškintą. Jeronimas jautė, kaip su kiekvienu šios mėsos kąsniu jis tampa vis stipresnis, tą pastebėjo ir brigadininkas – įrankių padavinėtoją Pituchą jis paskyrė plytų nešiotoju; su kiekvienu vištienos gabalu Jeronimas darydavosi ne tik stipresnis, bet ir protingesnis, todėl netrukus kryžiažodžių konkurse laimėjo mobilųjį telefoną „Motorola". Jo gyvenimas pasikeitė kardinaliai, ir viskas tik dėl pomėgio valgyti vištieną!"

Užsak. Nr. 8. Užsakė Kavarsko vištų ūkis

 

Sportas

Praėjusią savaitę vykusios futbolo varžybos buvo nutrauktos dėl sirgalių, kurie į aikštę išėjo beisbolo lazdomis nešini ir, pasiskirstę į dvi komandas su žalios ir mėlynos spalvų marškinėliais, pradėjo žaisti beisbolą. Didelė abejonė, kad jie patys galėjo pasigaminti tiek daug žalių ir mėlynų marškinėlių su savo vardais ant nugarų, tačiau maža, jog jie marškinėlius įsigijo parduotuvėje „Užsisakyk marškinėlius", kur gavo nemažą nuolaidą dėl didelio užsakymo kiekio.

Užsak. Nr. 9. Užsakė UAB „Užsisakyk marškinėlius"

Krepšinio lygoje vakar įvyko finalinės rungtynės dėl čempionų vardo. Kaip ir kiekvienais metais, laimėtoja tapo stipresnioji komanda, o pralaimėjo silpnesnioji. Šias dvi komandas būtų galima vadinti ir pavadinimais, jeigu jos parašytų paraiškas į Krepšinio lygą dėl pavadinimų suteikimo.

Užsak. Nr. 10. Užsakė Krepšinio lyga

 

Orai

Pasak sinoptikų, tiek visą ateinančią savaitę, tiek ir visą laiką po jos lis lietūs. Geriausias pagalbininkas nuo lietaus – lietsargis ir kokybiški neperšlampami batai. Ar verta pirkti juos bet kur, jeigu ilgaamžį lietsargį ir neperšlampamus batus galite įsigyti su 20 proc. nuolaida parduotuvėje „Viskas nuo lietaus"?
O ką darytumėte per potvynį? Liptumėte ant stogo? Gal verčiau šiai gamtos stichijai iš anksto pasiruoškite puikią mėgėjišką jachtą „Mėgėjas 4", kurios atvežimas Jums nieko nekainuos, o papildomai gausite tvirtos izoliacijos įvairiems nenumatytiems atvejams? „Viskas nuo potvynio" – viskas dėl Jūsų!

Užsak. Nr. 11. Užsakė AB „Viskas nuo lietaus" ir „Viskas nuo potvynio"

 

* Užsak. Nr. 1. Užsakė Tomas Dirgėla

Paryžiuje. Rimvydo Strielkūno nuotrauka

Draugai