Astrofizikas Palmyra Dzvonkas von Faršas. 2013 metų horoskopas

„...joks poetas negali tikėtis bent šiek tiek ilgalaikės sėkmės, perrašydamas jam nepatinkančius Rilke’s „Sonetų Orfėjui“ daiktavardžius.“

Michaelis Krügeris


2012 metų gruodžio 21 dieną sėkmingai įvykus Pasaulio pabaigai, visa aplinkui tapo skaidru, aišku ir nekomplikuota. Nieko stebėtina, pomirtiniame pasaulyje, kaip kad ir tikėtasi, mažiau korupcijos, klimatas švelnesnis, kelių ir takelių druska nereikia barstyti...

Tad pagrindinė 2013 metų prognozė – metai bus horizontalūs, patogūs, lengvi, svarbu tik patogiai atsigulti... Beje, kam Pasaulio pabaiga neatėjo ar stačiai pražiopsojo dėl neapsiskaitymo ir išsilavinimo stokos, privalės Pasaulio pabaigą susiorganizuoti asmeniškai, nes priešingu atveju teks blaškytis gyvųjų šėšėlių pasaulyje. Galima pasiimti rimtą paskolą jūriniam akvariumui įsirengti, 6 paras iš eilės žiūrėti Triero „Melancholiją“ ir panašiai. Yra begalė būdų. Beje, tai puiki niša vers­lui – teikti Pasaulio pabaigų organizavimo paslaugas.

2013-ieji – juodosios Gyvatės metai, prasidėsiantys nuo vasario 10 dienos, iš karto kai tik jaunas mėnulis ims nardyti Vandenio ženkle. Tai susitelkimo į detales ir pažangos metai. Kad ir ko imtis nuspręstumėte šiais metais – viskam reikės susikaupimo ir disciplinos. Tad ir drybsant ir išpažįstant horizontalią Slunkiaus filosofiją, teks paisyti sterilumo, euroekologinių ir dorovės normų ir perdėm neatsipalaiduoti, neskleisti triukšmo, nedorovingų garsų.

Bus madinga vizginti uodegą, išliks populiarus tam tikras bestuburystės sindromas, tačiau metų viduryje, veikiant Marsui, padėtį iš esmės gali pakeisti pasirodęs kosminis gyvatėdys... Tai grėsmių, paslapties laikas. Kas tas gyvatėdys?..

Svarbiausia laiku gyvatę, šliužą, atpažinti savyje. Gyvatės nieku gyvu negalima sumaišyti su kokiu virvagaliu, pagaliuku ar tepaluota dviračio grandine. Nors šie rekvizitai-talismanai labai tinkami namam puošti, nešioti ant kaklo, sėkmei bei psichiatrams vilioti. Ne juokas –­ kartą, miške pjaudamas grybą ir manydamas angį esant spalvotu margu pagaliuku, vos nepagriebiau šio šliužo už uodegos. Tuokart baigėsi laimingai – grybą nupjoviau... Žinoma, gelbėjo mano, kaip astrofiziko, patirtis ir išmanymas. Būkime budrūs.

Labai didelę įtaką šiais metais turės Saturnas, todėl nenuostabu, kad dominuos ramybė, harmonija, o ne chaotiškos rietenos. Tad intrigantai, cenzoriai, šūkautojai, pseudoaktyvistai ir kiti miesčioniškų pramogų mėgėjai turėtų ieškotis naujų erdvių, nusipirkti videokamerų ir filmuotis patys, nes, tikėtina, – slops televizijų dėmesys, bet juk dar yra Bolivudas... Ne viskas prarasta.

Daugelis planetų labai suksis, tad dailininkai turėtų dar labiau kultyvuoti saulėlydžių, saulėtekių tapymą, marinistinį, kulinarinį žanrą. Bliūdų, gėlių, raistų, kelmų ir kitų gyvatynų tapyba – tikrai nėra blogai... Reikia tik žinoti savo kainą.

Poezijai nieko gero pažadėti negaliu, planetos labai jau inertiškos –­ galima nesvarumo būsena, trūks konkretumo. Tad gerės sąlygos besaikiam plevenimui, sentimentalumui ir poetinei vidurių šiltinei su kataru. Patartina, kad knygų pavadinimuose atsirastų tokie žodžiai kaip „šlanga“, „žaltiena“, „šarangė varangė“, „šliužas“, „gyvatynė“, „gyvačbala“, „nuodas“ ir panašiai. Tik tada bus tikėtina viršelių komercinė sėkmė. Patartina visiems poetams stačia galva mestis į  prozos žarnas, nors gal ir žanrą... Koks skirtumas, viena bloga knyga daugiau ar mažiau...

Operiniam žanrui žvaigždės jokios įtakos kaip neturėjo, taip ir neturės... Galų gale, tai ir neįmanoma – juk Opera ir yra žvaigždės!.. O žvaigždės visada žiūri į žemę.

Dramos teatrui šviečiasi puiki atei­tis. Mąžtant, nykstant kritikai, spektakliai potencialiai tik gerės ir gerės.

Geriausia naujiena ta, kad saulė kils ir leisis, bet kada bus galima ir per virvutę pašokinėti, ir aitvarą paleisti, ir šiaip pasibastyti. Visomis kryptimis.