Beata Tiškevič

Man 23 metai, gimiau ir augau Vilniuje. Šiemet vėl tapau pirmakurse –­ šįkart LMTA vaidybos magistrante. Labai mėgstu važinėti dviračiu, glostyti laukines kates, uostyti senas knygas, vaidinti, bet labiausiai džiaugiuosi, kai pavyksta prisijaukinti sakinį. Popieriuje. Tada esu pati sau didvyrė. Ir galiu visiems šypsotis slapta nugalėtojos šypsena. Ačiū Jums už dėmesį. Tai mano pirmas kartas.

 

 

 

AŠ IR KITI VAIKAI

aš mėginau miegoti ir man pavyko, beveik. aš mačiau tamsą ir man niekur eiti nereikėjo, tik staiga į sapną įsiveržė toks baisus ir šlykštus liūdesys, kad aš nė nenutuokiau, ko galėčiau griebtis.
mama, mūsų žibintas užgeso. o tas kitas, kuris turi apšviesti gatvę, šviečia tik už 15 metrų. toli. juk tamsu. ar tėtis ras kelią namo? aš pasimelsiu. močiutė sakė, kad tas, kuris gyvena danguje, – jis vienas ir jis pats geriausias, ir dar jis šventas, jis viską man padarys, jei melsiuos ir klausysiu vyresniųjų. kodėl tu verki ir kodėl man tada šitaip stipriai norisi verkti? šiandien erika irgi verkė, kai ričardas jai spyrė į koją, bet kažkodėl man atrodo, kad tai – kas kita. nes kai tavo mama verkia, tau skauda labiau.
kai tu esi vaikas ir tu esi vienas, ir aplink regi tik tamsybę, ir visi tave baudžia kažkodėl ar sako, kad tu jau didelė ir taip elgtis negalima, bet eiti į kaimyninį kiemą irgi negalima – vadinasi, aš jau per didelė, kad verkčiau, kai skauda, bet dar per maža eiti į kaimynų kiemą.
algirdui aštuoneri metai, bet jis sako, kad jam dveji. tada vaikai juokiasi. algirdas šiandien sakė, kad jo mintys yra keptos. bet kiti vaikai sakė, kad jos labiau panašios į džiovintas, nes jam tikrai negerai su smegenimis. jis klasėje sėdi su dar viena specialia mokytoja ir ant galvos turi randą. ir jam nepavyksta žaisti, nes jam ten kažkas yra negerai –­ nežinau kas, bet ai, nesvarbu tas algirdas.
danielius myli austėją, o austėja abejoja, bet miglė irgi myli danielių, tad vis mėgina jį priversti pasakyti, kad šis ją myli taip pat (na, kad meilė yra atvirkštinė), bet danielius į ją nekreipia dėmesio, jis ieško žiedų judviejų su austėjos vestuvėms. na ir kas, kad austėjai dar tik 8, o danieliui jau visi 10, – danielius gauna mėnesinį atlyginimą – pašalpą ir gali išlaikyti šeimą.
liūdna, kai esi mažas ir tavęs niekas nemyli, o paskui užaugi ir turbūt ta nemeilė tęsiasi. bet man mano draugė irma ( jai jau 12 ir ji eis į 6-tą klasę) sakė, kad pasaulyje yra ką veikti ir be meilės. jai patinka astronomija. man astronomija nepatinka, todėl bijau, kad pasaulyje be meilės aš baisiai nuobodžiausiu.
erikos tėtis stato namus, o mama valo grindis oro uoste. erika sėdi prie lango ir žiūri, kaip kieme žaidžia vaikai, tik kadangi užuolaidos su raštais, tai nelabai gerai matosi.
o ričardas pusryčiams valgė sūrelį. jo mama turi tik sūrelių. ir gyvena jis su kažkokiais benamiais. jo laiptinėj baisiai smirda. ir tėčio jis neturi, bet keiktis moka puikiai. o danielius turi 2 tėčius ir 2 mamas.  o rimvydas turi 6 brolius ir 4 seses, ir nė vieno tėčio, ir nė vienos mamos.
kai pagalvoji, keistai tas pasaulis surėdytas.
o mūsų žibintas vis dar tyli. ir mama per dažnai verkia šiom dienom, bet kaip man šiandien sakė viena protinga teta, ne visada taip bus, ne visada bus šitaip tamsu, taip būna tik tada, kai būni vaikas, kai užaugi, pasidaro kur kas lengviau gyventi. tad aš jau laukiu!!!