Lasse Rantanenas karikatūra

 

Lasse Rantanen. „Atsargiai, plonas ledas“Lasse Rantanen. „Atsargiai, plonas ledas“

 

Ši karikatūra – švelni nuoroda į suomių polinkį paklusti autoritetui ir aklai laikytis taisyklių (bent jau anksčiau). Mieste neretai pamatysi žmogų, kantriai laukiantį prie raudono šviesoforo signalo vidury nakties, kai eismo beveik nėra. Suomiai pasitiki valdžia labiau nei bet kurioje kitoje pasaulio šalyje. Suomiams taip pat būdingas stip­rus pasitikėjimas vienas kitu. Tipinis suomis – atsargus kaip tėtis karikatūroje. Vis dėlto šiuolaikinis pasaulis ir išvykos į užsienį pamažu keičia šį bruožą. 

Lasse Rantanenas – Suomijoje ir užsienyje apdovanotas grafikos dizaineris ir iliustratorius. Suomiams jis pažįstamas iš iliustracijų didžiausiame šalies dienraštyje „Helsingin Sanomat“. Menininkas ilgai buvo atsakingas už laikraščio mėnesinio priedo, taip pat žurnalo „Suomen Kuvalehti“ dizainą. Pats menininkas vadina save vizualiniu žurnalistu. Jis yra išleidęs knygą apie laikraščių dizainą „Kas sudaro gerą laikraštį? Vizualinės žurnalistikos receptų knyga“ („Mistä on hyvät lehdet tehty? – visuaalisen journalismin keittokirja“, 2007).  

Rantaneno darbus ir idėjas galima sekti instagramo paskyroje @lassethehuopaaja.

 

Marjo Mustonen

 

 

Marjo Mustonen – žurnalistė ir vertėja iš rusų kalbos. Nuo 2011 m. dirba žurnalo „Le Monde Diplomatique & Novaja Gazeta“ Suomijos leidinio redakcijoje.