Kamilė Asadauskaitė. Nuostabus socialinis gyvenimas ant sofos, arba sosktinklis

gyčio norvilo feisbuko paskyra

Pripažinkime, – gyventi veikliai ir įdomiai – alinantis ir nemažai pastangų reikalaujantis darbas. Nesvarbu, ką veikiate – studijuojate filologiją, o galbūt sandėlyje rūšiuojate dėžes, šiuolaikinėmis technologijomis kelti kitiems pavydą savo pažintimis, pasiekimais, išvaizda ir pramogomis tampa ganėtinai paprasta.

Tam tereikia susikurti socialinio tinklo Facebook paskyrą. Jau? Šaunumėlis. O dabar trumpai aptarkime mūsų strategiją.

1. Pagrindinis šio soctinklio (nuo žodžio soskė, mat kelia priklausomybę) džiaugsmas ir vargas yra DRAUGAI. Tiesa, čia viskas žymiai paprasčiau nei tikrame gyvenime. Draugystė užsimezga abipusiu mygtuko paspaudimu (tiesa, ne žaidimų konsolės, durų ar telefono skambučio).

Taigi, prisiminkite visas vietas, kuriose kada nors trynėtės. Vertėtų pradėti nuo darželio laikų. Toliau eilės tvarka: vidurinės mokyklos, darbovietės (nieko tokio, jei jose dirbote tik po mėnesį) ir t. t. Pasistenkite prisiminti vardus ir pavardes tų, kurie irgi ten trynėsi. O dabar pakvieskite juos visus draugauti su Jumis Facebook'e.

Jei Jūsų atmintis nebloga, dabar jau turėtumėte būti draugais su keletu šimtų žmonių. Tačiau čia mes nesustosime. Be abejonės, būdamas veiklus, Jūs daug keliavote. Taigi, turite draugų visame pasaulyje (nesvarbu, kad tesilankėte Lenkijoje). Vertėtų pradėti ieškoti žmonių, sunkiai ištariamais užsienietiškais vardais. Jei esate vyras, rinkitės patraukliausiai atrodančias moteris, jei mergina – vyrus. Pakvieskite juos į draugus.

Galiausiai, nepamirškite įvairaus plauko įžymybių ir vietinių žvaigždučių. Su jomis turbūt susipažinote naktiniuose klubuose ir įvairiuose kultūriniuose renginiuose. Bent jau taip turėtų manyti Jūsų draugai.

1.2. Jei vis dėlto nutiktų taip, kad nesurinksite pakankamai kontaktų, vertėtų bičiulių susikurti pačiam. Tai šiek tiek panašu į įsivaizduojamus draugus, su kuriais bendravote vaikystėje. Leiskite pasireikšti fantazijai ir kurkite paskyras – sugalvokite vardus ir priskirkite jiems tinkamiausius veidus iš interneto platybių. Nepamirškite išgalvoti jiems skirtingų gyvenamųjų vietų ir veiklos.

2. Gera pradžia – pusė darbo. Laikas peržvelgti fotografijas. Viešai publikuoti tinkamiausios – nuotraukos, darytos prieš kelerius metus, t. y. pakankamai naujos, kad būtų įmanoma Jus atpažinti ir pakankamai senos, na, suprantate. Labiausiai tinkamos iš laikotarpio, kuomet aktyviau sportavote. Jei to niekada nedarėte, teks pasitelkti fotošopinimo įgūdžius. Jei jų neturite, nebloga idėja būtų „pasiskolinti" keletą fotografijų iš interneto, kuriose nematyti veido, tik dailūs raumenukai ar siluetas. Sudėkite šias nuotraukas į savo paskyrą.

3. Laikas pademonstruoti visiems, kuo domitės. Tiesa, savo skoniu čia verčiau nesikliauti, nes rizikuosite apsikvailinti. Peržvelkite kritikų straipsnius apie kiną, literatūrą ir muziką. Pasitikėkite profesionalais – like'inkite tik tai, kas neginčytinai vadinama šedevrais, tačiau dėl visa pikta įmaišykite ir šiek tiek pop kultūros atributų. Juk mūsų tikslas nėra pasirodyti snobu – pastarieji nelabai populiarūs kompanijose.

4. Kelionės ir atostogos – būtinybė. Nesvarbu, kad turite būsto paskolą ir pietums valgote makaronus be padažo. Viską gali išgelbėti Google vaizdų paieška. Nuotraukose Jūsų būti neprivalo – greičiausiai keliavote vienas, trumpam ištrūkote po sunkios darbo savaitės į Viduržemio jūros regioną. Vertėtų paminėti, kad buvo svaiginančiai karšta ir pasiteirauti draugų namūdinių receptų nuo nudegimo saulėje.

5. Veiklūs žmonės sukasi įvykių centre. Nepamirškite „prisičekinti" įvairiuose klubuose ir koncertuose. Gavę kvietimus į renginius, žymėkite „Dalyvausiu" arba „Galbūt". Eiti nereikės (nes „dalyvaujantys" draugai greičiausiai irgi nepasirodys), o jei kas iš pažįstamų Jūsų pasigestų – dirbote viršvalandžius. Juk reikia, kad juos kur, uždirbti pinigus kelionėms į užjūrius.

6. Facebook statuso atnaujimai – ne dažniau kaip kartą per dieną! Juk nenorite pasirodyti namisėda. Čia patartina likti paslaptingam. Tiks tokios frazės kaip that was a hell of a night (liet. na ir naktelė; tuo pačiu pademonst­ruojamos užsienio kalbos žinios) ar daugiau to nekartosiu.... Darbo dienomis pasidalykite išmintinga citata iš knygos, kurios neskaitėte, arba miela kačiukų fotografija. Paskelbkite, kad metate rūkyti ar pradėjote bėgioti rytinį krosą ir dalykitės savo progresu. Būkite įvairiaspalvė asmenybė.

7. Pavojaus zonos – politinės diskusijos. Verčiau pasiskųsti, kad kaip visuomet – nėra už ką balsuoti. Visada liksite teisus.

Svarbiausia – tikėkite įvaizdžiu, kurį kuriate. O dabar –­ patogiai įsitaisykite ant sofos su skardine alaus ir mėgaukitės savo populiarumu. Kiekvienas nusipelno užtarnauto poilsio po sunkios virtualaus gyvenimo dienos.